X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chińskie media: w przypadku ataku na Tajwan, armia wykorzysta cywilne promy

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 11:29
Podczas niedawnych manewrów wojskowych w Cieśninie Tajwańskiej chińska armia wykorzystywała między innymi cywilne promy. Hongkoński dziennik "South China Morning Post" cytuje wypowiedź jednego z chińskich ekspertów, według którego zostaną one wykorzystane w przypadku ataku chińskiej armii na Tajwan. W ostatnich tygodniach chińskie media zaostrzyły retorykę dotyczącą wyspy, uznawanej przez rząd w Pekinie za jej własne terytorium.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Catstyecam/Shutterstock

W ubiegłym tygodniu chińska armia przeprowadziła w pobliżu Tajwanu manewry. W opinii władz w Pekinie, była to reakcja na "prowokacje" ze strony Tajwanu. Wcześniej armia poinformowała, że po raz pierwszy do zapewnienia logistyki ćwiczeń wykorzystano cywilny prom, służący między innymi do transportu ładunków.

1200_import_kontenery_shutterstock.jpg
"Mogłyby zostać przekierowane do Polski". Chińskie media o zawieszeniu połączeń cargo z Litwą

Posłuchaj
00:50 11258752_1.mp3 Chińskie media: „w przypadku” ataku na Tajwan, armia wykorzysta cywilne promy (IAR)

Hongkoński dziennik "South China Morning Post" cytuje Lu Li-Shih, byłego wykładowcę Tajwańskiej Akademii Marynarki Wojennej w Kaosiung, według którego ćwiczenia stanowiły przygotowania do zajęcia Tajwanu przez Chiny.

Czytaj także:

"Chińska armia wkrótce po wylądowaniu na wyspie będzie musiała przejąć kontrolę we wszystkich dużych miastach Tajwanu. Cywilnymi statkami cargo mogą być transportowane zapasy dla wojska" - uważa ekspert.

W jego opinii, tajwańskie wojsko także przygotowuje się na taki scenariusz, przez co część manewrów armii Tajwanu przeprowadzana jest na przykład u ujścia rzeki Tamsui w Tajpej.

ng

Czytaj także

Chiny wysuwają żądania dyplomatyczne. Chcą odwołania ambasador Litwy w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:29
Chińskie MSZ chce odwołania przez władze w Wilnie ambasador Litwy w Pekinie. Chiński resort dyplomacji zapowiedział też odwołanie ambasadora Chin z Litwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt na linii Litwa-Chiny. Dudzińska: trzecim dnem jest rola Stanów Zjednoczonych

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 19:09
Chiny odwołały swojego ambasadora na Litwie i zażądały od władz litewskich, by wycofały swojego przedstawiciela w Pekinie. To reakcja na zezwolenie na otwarcie na Litwie przedstawicielstwa Tajwanu. - Litwie szczególnie zależy na współpracy transatlantyckiej i tutaj dopatrywałabym się działań litewskich - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kinga Dudzińska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojska amerykańskie nie przyjdą z pomocą". Chiny przestrzegają Tajwan przed "scenariuszem afgańskim"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 07:55
Chińskie media wykorzystują sytuację w Afganistanie do atakowania sojuszu łączącego Tajwan i Stany Zjednoczone. Dziennik "Global Times" przestrzega władze Tajwanu przed zbytnim zaufaniem wobec rządu USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajwan: kontrowersje po decyzji o uśpieniu 154 kotów z przemytu

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 21:23
 Władze Tajwanu postanowiły uśpić 154 koty, które próbowano przemycić z Chin na pokładzie statku rybackiego - poinformowały tajwańskie media. Sobotnia decyzja spotkała się z krytyką grup zrzeszających obrońców zwierząt.
rozwiń zwiń