X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mogłyby zostać przekierowane do Polski". Chińskie media o zawieszeniu połączeń cargo z Litwą

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 10:14
- Chiny mogą zawiesić bezpośrednie połączenia kolejowe z Litwą - pisze chiński dziennik "Global Times". Wcześniej chińskie media informowały też o możliwości wstrzymania wszystkich bezpośrednich połączeń lotniczych cargo z litewskimi portami. To reakcja chińskich władz na pogłębiający się konflikt dyplomatyczny między Pekinem a Wilnem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Forum/Zuma Press/Li Yibo

Chińskie media, powołując się na nieoficjalne źródła rządowe, ostrzegają przed perspektywą wstrzymania bezpośrednich połączeń kolejowych cargo z Litwą. Wcześniej Chiny bezterminowo odwołały do Pekinu na konsultacje swego ambasadora w Wilnie i zwróciły się z prośbą do litewskiego MSZ o odwołanie z Chin szefowej misji dyplomatycznej tego kraju.

Posłuchaj
00:49 11256872_1.mp3 Chińskie media o zawieszeniu połączeń kolejowych z Litwą. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR) 
Landsbergis Forum 1200.jpg
Konflikt na linii Litwa-Chiny. Dudzińska: trzecim dnem jest rola Stanów Zjednoczonych

Protest chińskich władz

Chińskie władze protestują w ten sposób przeciwko planom otwarcia w Wilnie przedstawicielstwa Tajwanu, które jako pierwsze w krajach Unii Europejskiej ma mieć w nazwie "Tajwan" zamiast dotychczas używanego sformułowania "Biuro Przedstawicielskie Tajpej".

Cytowani przez "Global Times" eksperci uważają, że dotychczasowe bezpośrednie pociągi towarowe zmierzające na Litwę mogłyby zostać przekierowane do Polski. W tym tygodniu z chińskiego miasta Xi’an ma na Litwę wyruszyć pociąg cargo. Na razie nie ma jednak oficjalnej decyzji, czy w kolejnych tygodniach dojdzie do realizacji planowanych połączeń między Chinami a Litwą.

nt

Czytaj także

Chiny wysuwają żądania dyplomatyczne. Chcą odwołania ambasador Litwy w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:29
Chińskie MSZ chce odwołania przez władze w Wilnie ambasador Litwy w Pekinie. Chiński resort dyplomacji zapowiedział też odwołanie ambasadora Chin z Litwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt na linii Litwa-Chiny. Dudzińska: trzecim dnem jest rola Stanów Zjednoczonych

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 19:09
Chiny odwołały swojego ambasadora na Litwie i zażądały od władz litewskich, by wycofały swojego przedstawiciela w Pekinie. To reakcja na zezwolenie na otwarcie na Litwie przedstawicielstwa Tajwanu. - Litwie szczególnie zależy na współpracy transatlantyckiej i tutaj dopatrywałabym się działań litewskich - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kinga Dudzińska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojska amerykańskie nie przyjdą z pomocą". Chiny przestrzegają Tajwan przed "scenariuszem afgańskim"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 07:55
Chińskie media wykorzystują sytuację w Afganistanie do atakowania sojuszu łączącego Tajwan i Stany Zjednoczone. Dziennik "Global Times" przestrzega władze Tajwanu przed zbytnim zaufaniem wobec rządu USA.
rozwiń zwiń