X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mija rok od otrucia Nawalnego. Opozycjonista z więzienia wzywa Zachód do walki z korupcją

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 23:38
Przebywający w więzieniu lider antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny w czwartek, dokładnie rok od próby pozbawienia go życia za pomocą toksycznego środka chemicznego, wezwał Zachód do rozprawienia się z korupcją.
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: Shutterstock.com /Andrys Petrovas

pap Donbas 1200.jpg
W Donbasie wskutek ostrzału separatystów zginął cywil

Nawalny w tekście, który pisał w celi więziennej, podkreśla, że korupcja to nie tylko problem wewnętrzny w krajach takich jak Rosja, Erytrea, Birma i Wenezuela, ale że "prawie zawsze jest jedną z głównych przyczyn globalnych wyzwań, przed którymi stoi Zachód". Tekst opozycjonisty opisuje portal Euronews.

Nawalny ubolewa w nim, że większość przywódców postrzega korupcję jako element "drugorzędny", jednocześnie obwiniając ją o niepowodzenia "własne, czy częściej, swoich poprzedników".

Czytaj także:

Wezwał Zachód do podjęcia "realistycznych, łatwych do wprowadzenia kroków" w celu zwalczania korupcji. Obejmują one utworzenie specjalnej kategorii "krajów zachęcających do korupcji", przez co można byłoby nakładać na nie ogólne sankcje, oraz "wymuszanie przejrzystości" poprzez publikowanie wszelkich umów między zachodnimi firmami a ich partnerami z krajów zagrożonych korupcją, jeśli umowy te są powiązane w jakikolwiek sposób z państwem, jego urzędnikami lub ich krewnymi.

***

Nawalny w sierpniu zeszłego roku na Syberii padł ofiarą próby otrucia bojowym środkiem chemicznym Nowiczok. Był leczony w klinice w Niemczech, gdzie uratowano mu życie.

Po powrocie do kraju opozycjonista został w styczniu br. aresztowany, a następnie osadzony w kolonii karnej, gdzie odbywa wyrok ok. 2,5 roku pozbawienia wolności.

kp

Czytaj także

Kanclerz Niemiec z wizytą w Rosji. Liziniewicz: Merkel jest narzędziem w polityce Kremla

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 11:16
Marian Kowalski ocenił na antenie Polskiego Radia 24, że "przyjaźń rosyjsko-niemiecka" skończy się "awanturą" obu państw. Według Jacka Liziniewicza dopinanie umowy dot. transportu gazu zakończy się uzależnieniem Europy od surowca w Rosji. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska stwierdziła, że niemiecka przywódczyni rozmawia z Putinem "jak demokrata z demokratą", podczas gdy polscy politycy są przez Niemców "pouczani, dyscyplinowani".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z Rosją trzeba rozmawiać". Prof. Gil o polskiej polityce wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 14:16
- Z punktu widzenia stosunków międzynarodowych jesteśmy malutkim trybikiem, ale i tak możemy coś dla siebie ugrać. Dlaczego mamy nie rozmawiać z Władimirem Putinem i Aleksandrem Łukaszenką, skoro oni po prostu są i nie jesteśmy w stanie tego zmienić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog (KUL).
rozwiń zwiń