X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia przeciw COVID-19 w Izraelu. Obniżono limit wieku przy podawaniu trzeciej dawki

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 02:23
Zespół ekspertów przy izraelskim ministerstwie zdrowia zatwierdził w czwartek wieczorem podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 osobom powyżej 40. roku życia. Dotychczas w Izraelu przypominającą dawkę otrzymało około 13 proc. mieszkańców w wieku 50 lat i więcej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/AA/ABACA

Oczekuje się, że decyzja resortowego zespołu zostanie zatwierdzona przez dyrektora generalnego ministerstwa Nachmana Asza jak najszybciej.

1200 szczepienie w nowym jorku pap .jpg
Władze USA rekomendują przyjmowanie trzeciej dawki szczepionki. "Ochrona zaczyna słabnąć"

49-letni premier Izraela Naftali Benet zapowiedział już, że przyjmie trzeci zastrzyk w piątek i namawiał osoby kwalifikujące się do zrobienia tego samego.

Trzecia dawka została również zarekomendowana wszystkim kobietom ciężarnym, nauczycielom w szkołach i przedszkolach, więźniom oraz strażnikom więziennym, diabetykom oraz osobom otyłym, niezależnie od wieku.

Dawka przypominająca będzie podawana tym należącym do tych grup pięć miesięcy po podaniu drugiej, o ile nie chorowali na COVID-19.

Izrael pionierem w szczepieniach trzecią dawką

W lipcu Izrael stał się pierwszym krajem na świecie, który zaczął podawać trzecią dawkę mieszkańcom w wieku co najmniej 60 lat i personelowi medycznemu. W zeszły piątek limit wieku został obniżony do 50 lat. W środę kanał 12. telewizji poinformował, że ministerstwo zamierza zatwierdzić podawanie trzeciej dawki wszystkim powyżej 12. roku życia od września.

Władze medyczne Stanów Zjednoczonych ogłosiły w środę, że trzecia dawka szczepionki Pfizer-BioNTech będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców USA od 20 września.

Czytaj także:

Obniżanie limitu wieku przy dawkach przypominających w Izraelu wynika z faktu, że wskaźnik infekcji nie zmniejsza się, a potwierdzono znaczny wzrost przeciwciał u osób zaszczepionych trzecią dawką przy niewielu skutkach ubocznych. Benet wielokrotnie zapewniał, że rządowi zależy, by uniknąć wprowadzenia czwartego od wybuchu pandemii lockdownu i stąd nacisk na szczepienia ludności oraz poszczególne restrykcje.

W celu spowolnienia fali zakażeń w Izraelu od środy obowiązują ponownie obostrzenia dotyczące zgromadzeń, zasady wymagające dystansu społecznego w firmach oraz konieczność noszenia maseczki w miejscach publicznych. Wejście do lokali gastronomicznych, na imprezy sportowe i kulturalne jest możliwe tylko dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub posiadających negatywny wyniku testu na obecność koronawirusa.

kp

Czytaj także

W Izraelu rozpoczęto szczepienia trzecią dawką. Na początku otrzymają ją seniorzy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 13:52
Ze względu na zmniejszoną skuteczność szczepionki przeciwko COVID-19, w piątek rano w Izraelu rozpoczęto podawanie trzeciej dawki osobom po 60 roku życia. Prezydent Icchak Hercog wraz z żoną Michal byli jednymi z pierwszych, którzy otrzymali zastrzyk przypominający.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael: gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Rząd planuje ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 10:39
140 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w poniedziałek w Izraelu - to najwięcej od lutego. Rośnie także liczba zgonów i przypadków poważnych zachorowań w wyniku zakażeń COVID-19. Minister zdrowia mówi, że rozważane są nowe ograniczenia, ale nie lockdown - podaje portal "Times of Israel".
rozwiń zwiń