X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Silne trzęsienia ziemi na Alasce i Haiti. Są informacje o ofiarach

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 16:39
- Do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,9 doszło w sobotę wcześnie rano na Alasce - podały amerykańskie służby USGS. Nie ma informacji o poszkodowanych bądź zniszczeniach. Pomimo wysokiej magnitudy nie wydano ostrzeżenia przed tsunami. Znacznie groźniej jest na Haiti. Po trzęsieniu ziemi władze podały informację o ofiarach śmiertelnych.
Haiti
HaitiFoto: Forum/VALERIE BAERISWYL

Epicentrum trzęsienia ziemi zlokalizowano w odległości 135 km na północny zachód od miejscowości Perryville, w której mieszka 100 osób.

alaska twitter 1200.jpg
Katastrofa lotnicza na Alasce. Zginęli wszyscy na pokładzie

Wstrząsy nastąpiły w sobotę przed godz. 4 rano (przed godz. 14 czasu polskiego).

Alaska jest obszarem o znacznej aktywności sejsmicznej. Centrum Trzęsień Ziemi na Alasce, mieszczące się na uniwersytecie w Fairbanks, podało na swej stronie internetowej, że wykrywa trzęsienia ziemi średnio co 15 minut. Centrum twierdzi również, że 75 proc. wszystkich trzęsień ziemi w USA o magnitudzie powyżej 5 ma miejsce na Alasce.

Haiti

Jeszcze poważniejsza sytuacja miała miejsce na Haiti. Trzęsienie o magnitudzie 7,2 zniszczyło budynki na zachodzie kraju. Według władz kraju, są ofiary śmiertelne. Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 10 kilometrów, 150 kilometrów na zachód od stolicy kraju, Port-au-Prince. W regionie tym żyje kilkaset tysięcy ludzi.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia zniszczonych domów, szkół, a także kościoła w mieście Les Anglais. Wstrząs był odczuwalny na sąsiednich wyspach Morza Karaibskiego, gdzie wielu mieszkańców uciekło z domów.

W styczniu 2010 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 zniszczyło okolice Port-au-Prince. Zginęło przeszło 200 tysięcy ludzi, a ponad milion straciło dach nad głową.

dz

Czytaj także

Silne trzęsienie ziemi w Chinach. Nie ma informacji o ofiarach

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 01:30
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,4 nawiedziło prowincję Qinghai w Chinach - podało Niemieckie Centrum Badań Naukowych (GFZ). Nie ma doniesień o żadnych ofiarach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzęsienie ziemi w Iranie. Na zagrożony teren skierowano ekipy ratownicze

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 18:20
Południowy Iran nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7. Na razie nie ma informacji o ofiarach ani stratach materialnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Silne trzęsienie ziemi na Filipinach. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 00:15
Na Filipinach doszło do trzęsienia ziemi. Wstrząs miał magnitudę 6,7 - poinformował Filipiński Instytut Wulkanologii i Sejsmologii. Potwierdziły to amerykańskie służby geologiczne.
rozwiń zwiń