X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Prypeci planowane są renowacje niektórych obiektów. Miasto zostało opuszczone po katastrofie w Czarnobylu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 15:00
W opuszczonym ukraińskim mieście Prypeć planowane są renowacje niektórych obiektów. Prypeć to miejscowość, której ludność została w całości ewakuowana ponad 30 lat temu po katastrofie w pobliskiej Czarnobylskiej elektrowni atomowej.
Opuszczona klasa w szkole w Prypeci, w której mieszkała większość pracowników czarnobylskiej elektrowni jądrowej. Miasto zostało wysiedlone po katastrofie z 1986 roku
Opuszczona klasa w szkole w Prypeci, w której mieszkała większość pracowników czarnobylskiej elektrowni jądrowej. Miasto zostało wysiedlone po katastrofie z 1986 rokuFoto: shutterstock.com/SvedOliver

Według informacji podanych przez ukraińskie ministerstwo środowiska - planowane są prace rekonstrukcyjne między innymi w kawiarni Prypeć i dworcu autobusowym, ale też kilkunastopiętrowym budynku. Tam w mieszkaniu, należącym przed katastrofą do jednego ze strażaków, który jako jeden z pierwszych wyruszył do gaszenia reaktora - planowane jest stworzenie muzeum. Prace mają rozpocząć się w 2022 roku.

Posłuchaj
00:45 11240079_1.mp3 Planowane renowacje w wymarłym mieście Prypeć (Paweł Buszko/IAR)

pripyat-1366159_1280.jpg
Czy istnieje życie w zamkniętej strefie? Mija 35 lat od katastrofy w Czarnobylu

Prypeć przed wybuchem w czarnobylskiej elektrowni liczyła 50 tysięcy mieszkańców. Wszyscy oni musieli opuścić swe domy dzień po katastrofie - 27 kwietnia 1986 roku. Od tego czasu budynki niszczeją. Opuszczone miasto i pobliska elektrownia stały się atrakcją turystyczną.

dz

Czytaj także

Odtajniono dokumenty dot. elektrowni w Czarnobylu. Do awarii dochodziło jeszcze przed katastrofą

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 18:04
Archiwum Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowało tajne dotychczas dokumenty na temat elektrowni atomowej w Czarnobylu, z których wynika, że awarie w niej zdarzały się jeszcze przed wybuchem w 1986 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Ukrainie skonfiskowano wódkę Atomik. Została wyprodukowana z surowców spod Czarnobyla

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 10:00
- Ukraińskie służby skonfiskowały partię wódki Atomik, wyprodukowanej z surowców spod Czarnobyla, która miała być wysłana do Wielkiej Brytanii - podała ukraińska redakcja BBC. Opracowany przez naukowców alkohol po raz pierwszy zaprezentowano w 2019 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska gra "Chernobylite" zabiera graczy do czarnobylskiej zony

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 17:23
Cyfrowo zrekonstruowana Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej będzie otwarta dla posiadaczy komputerów PC i nowoczesnych konsol.
rozwiń zwiń