X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy: rząd wprowadza ograniczenia dla niezaszczepionych przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 21:54
Musimy promować szczepienia - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel we wtorek po wideokonferencji z premierami krajów związkowych w sprawie walki z pandemią, podczas której podjęto m.in. decyzję o restrykcjach dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19.
Kanclerz Angela Merkel po wirtualnym spotkaniu z premierami landów
Kanclerz Angela Merkel po wirtualnym spotkaniu z premierami landówFoto: EPA/CLEMENS BILAN / POOL

- Tempo szczepień uległo znacznemu spowolnieniu - stwierdziła szefowa rządu i dodała, że nastąpił wzrost zachorowań.

szczepionka 1200 pap (1).jpg
Niemcy: pielęgniarka-aktywistka zamiast szczepionki podawała... sól fizjologiczną. Oszukała kilka tysięcy osób

Obecnie 55,1 proc. mieszkańców RFN otrzymało dwie dawki szczepionki. Dla tych, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni, bardzo ważne będą teraz testy - podkreśliła Merkel.

Testy płatne i wymagane

Na spotkaniu kanclerz z premierami landów zdecydowano, że od 11 października testy na obecność koronawirusa nie będą już bezpłatne, z kilkoma wyjątkami. Osoby niezaszczepione będą musiały same zapłacić za szybkie testy.

Czytaj także:

Ustalono ponadto, że osoby, które nie zostały zaszczepione ani nie wyzdrowiały po COVID-19, powinny od 23 sierpnia poddawać się testowi na koronawirusa, jeśli będą chciały na przykład pójść do restauracji, do kościoła, na koncert lub przenocować w hotelu. Testy powinny być także warunkiem odwiedzin u chorych w szpitalach i podopiecznych domów spokojnej starości i domów opieki.

Decydujący wskaźnik

Władze landów mogą zawieszać całość lub część tej regulacji "tak długo, jak siedmiodniowa zapadalność w danym kraju (związkowym) utrzymuje się stabilnie poniżej 35 zakażeń na 100 tys. mieszkańców" - zdecydowano podczas wideokonferencji.

shutter stock szczepienie szczepionka 1200 free.jpg
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. 75 proc. dorosłych przyjęło dwie dawki szczepionki, najwięcej zgonów od 12 marca

Ustalono też, że siedmiodniowa średnia na 100 tys. mieszkańców będzie w dalszym ciągu decydującym miernikiem rozprzestrzeniania się pandemii w Niemczech. W przyszłości należy jednak dokładniej monitorować inne wskaźniki, takie jak liczby szczepień i ciężkich przebiegów choroby oraz obciążenie systemu opieki zdrowotnej.

Nadal w maseczkach

W celu zapewnienia możliwie najlepszej ochrony przed zakażeniem nadal będą obowiązywać podstawowe nakazy jak zachowanie dystansu społecznego, przestrzeganie higieny, noszenia maseczek w pomieszczeniach oraz regularne wietrzenie pomieszczeń.

Maski ochronne w placówkach handlu detalicznego i w transporcie publicznym pozostają obowiązkowe dla wszystkich.

fc

Czytaj także

Izrael: gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Rząd planuje ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 10:39
140 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w poniedziałek w Izraelu - to najwięcej od lutego. Rośnie także liczba zgonów i przypadków poważnych zachorowań w wyniku zakażeń COVID-19. Minister zdrowia mówi, że rozważane są nowe ograniczenia, ale nie lockdown - podaje portal "Times of Israel".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obostrzenia jesienią? Kraska: wszystko zależy od tego, ile osób się zaszczepi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:50
- Niestety bardzo aktywne są ruchy antyszczepionkowe, które sieją niepokój w głowach osób, które wahają się, czy się zaszczepić - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. 
rozwiń zwiń