X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Rosji zmarł krytyk Władimira Putina i obrońca praw człowieka. Siergiej Kowalow miał 91 lat

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 11:11
W Rosji zmarł były sowiecki dysydent i obrońca praw człowieka Siergiej Kowalow. Autor rosyjskiej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela z 1991 r. i współzałożyciel stowarzyszenia "Memoriał" miał 91 lat. W swoich publikacjach krytykował politykę Kremla, a Władimira Putina nazywał dyktatorem.
Siergiej Kowalow
Siergiej KowalowFoto: Forum/Jakub Szymczuk
shutterstock_stalin pomnik 1200 free.jpg
Stalin wiecznie żywy? Połowa Rosjan chce postawienia pomnika dyktatora

Siergiej Kowalow, po upadku Związku Radzieckiego był jednym ze współtwórców niepodległego państwa rosyjskiego. Za prezydentury Borysa Jelcyna pracował nad ustawami, które chroniły prawa człowieka i wolności obywatelskie. Napisał rozdział konstytucji Federacji Rosyjskiej, który gwarantował Rosjanom ochronę wolności i praw obywatelskich.

Był pierwszym po rozpadzie ZSRR Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Krytykując Władimira Putina podkreślał, że - "żadna dyktatura na świecie nie może żyć bez wrogów, bo wtedy musiałaby brać odpowiedzialność za wszystkie niepowodzenia i błędy". W wywiadach dla Polskiego Radia tłumaczył, że demokratyczny świat powinien z wielką ostrożnością traktować Rosję Władimira Putina, ponieważ jest ona bardziej zakłamana, niż dawny Związek Sowiecki.


Posłuchaj
00:42 11234856_1.mp3 W Rosji zmarł Siergiej Kowalow. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR) 

nt

Czytaj także

"Moskwa wróciła do stalinowskiej narracji kłamstw". Rosyjska Duma wybiela rolę ZSRR w II wojnie światowej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:55
Rosyjska Duma Państwowa przyjęła przepisy zakazujące porównywania ról, jakie w II wojnie światowej odegrały: Związek Radziecki i hitlerowskie Niemcy. Według rosyjskich historyków niezależnych - dokument wpisuje się w politykę Kremla, której celem jest tuszowanie stalinowskich zbrodni. Ustawę musi jeszcze przyjąć senat i podpisać prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin w "Zeit": dzięki dobrej współpracy Niemiec i Rosji powstał wspaniały Nord Stream

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 14:01
W opublikowanym we wtorek przez portal niemieckiego tygodnika "Zeit" z okazji 80. rocznicy napaści Niemiec na ZSRR tekście prezydent Rosji Władimir Putin podkreśla, że Moskwa i Berlin "nie mogą sobie pozwolić na dźwiganie ciężaru nieporozumień, pretensji, konfliktów i błędów z przeszłości, bo to obciążenie uniemożliwia nam rozwiązywanie bieżących problemów".
rozwiń zwiń