X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zimbabwe: 14-letnia żona zmarła podczas porodu. Jest oświadczenie ONZ

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 23:12
ONZ ostro sprzeciwiła się praktyce przymusowych małżeństw nieletnich dziewcząt w Zimbabwe i bezkarności, która temu towarzyszy, po śmierci 14-letniej dziewczynki podczas porodu w świątyni na wschodzie kraju. 
14-letnia Machaya
14-letnia MachayaFoto: twitter.com/NewsHawksLive

Tragedia ta wywołała powszechny gniew na portalach społecznościowych i wśród obrońców praw człowieka. Pod petycją, skierowaną do komendanta policji, od czwartku podpisało się prawie 58 tys. osób – informuje agencja AFP. Policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci nastolatki, do której doszło w lipcu.

Czytaj także:
Boko Haram Nigeria uwolnieni 1200 fot Armia Nigerii.jpg
Coraz więcej porwań w Nigerii. Władze uwolniły sto kobiet i dzieci

Jest to "kolejny smutny przypadek" "wykorzystywania seksualnego nieletnich, w tym wczesnych przymusowych małżeństw" w Zimbabwe – oceniło ONZ, nazywając tę sytuację "niedopuszczalną".

Czytaj także:

Przerażające statystyki 

Zimbabwe nadal jedna trzecia dziewczynek zostaje wydana za mąż przed ukończeniem 18. roku życia.

Czytaj także:
Kenia ubóstwo bieda Afryka dzieci 1200.jpg
Polska Akcja Humanitarna: mieszkańcy 20 państw żyją w skrajnym ubóstwie i głodzie

- Liczba ta, pochodząca z oficjalnych statystyk, jest niedoszacowana – uważa przewodnicząca Rozaria Memorial Trust, zimbabweńskiej organizacji pozarządowej walczącej z praktyką wczesnych małżeństw, Nyaradzayi Gumbonzvanda. - Nastąpił gwałtowny wzrost (liczby) nastoletnich ciąż i wczesnych małżeństw, a epidemia COVID-19 jeszcze pogorszyła sytuację - wskazała.

Komisja ds. równouprawnienia płci w Zimbabwe oświadczyła w niedzielę, że wszczęła dochodzenie w sprawie zmarłej nastolatki i "różnych doniesień o wykorzystywaniu seksualnym dzieci, w tym gwałtów udających wczesne małżeństwa".

jbt

Czytaj także

Kilkadziesiąt kobiet oskarżyło go o szantaż seksualny, napaści i gwałty. Były egipski student skazany

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 20:37
Sąd w Egipcie skazał w niedzielę byłego studenta Ahmeda Basema Zakiego na osiem lat więzienia za molestowanie seksualne trzech nieletnich dziewcząt i posiadanie narkotyków. Do aresztowania i procesu mężczyzny doszło m.in. dzięki wpisom na portalach społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezależna prasa: Rosyjscy najemnicy zamieszani w gwałty i grabieże w Republice Środowej Afryki

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 13:11
Rosyjscy "instruktorzy" wojskowi walczący w Republice Środkowoafrykańskiej po stronie armii rządowej zabijają cywilów, dopuszczają się gwałtów i grabieży - pisze niezależna "Nowaja Gazieta" powołując się na materiał śledczy mediów francuskich w RŚA.
rozwiń zwiń