X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powrót części obostrzeń. W Estonii rośnie liczba przypadków koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 05:30
Estonia przywraca część ograniczeń epidemicznych. Ma to związek z coraz szybciej rosnącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ERA Foto
Posłuchaj
00:49 Estonia Zalewski IAR.mp3 Estonia przywraca część ograniczeń epidemicznych. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Od dzisiaj w Estonii powraca obowiązek noszenia maseczek w komunikacji publicznej. Od przyszłego tygodnia zaczną obowiązywać ograniczenia związane z limitem osób na imprezach i w miejscach publicznych. Jeśli organizator wydarzenia nie zdecyduje się na sprawdzanie uczestników pod kątem zakażenia koronawirusem, to w pomieszczeniach zamkniętych będzie mogło przebywać maksymalnie do 50 osób. W tym przypadku liczba uczestników imprez na świeżym powietrzu będzie mogła być nie wyższa niż 100.

Szczepienia free tt białystok-1200.jpg
Szczepienia na COVID-19 w woj. podlaskim. Przy kościołach zaszczepiło się ponad 600 osób

Inaczej wyglądają limity, jeśli organizator zapewni pełną kontrolę sanitarną. Wówczas w imprezach zamkniętych będzie mogło wziąć udział 6 tysięcy osób, a na powietrzu - nawet 12 tysięcy. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać certyfikaty szczepień lub ważny, negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ograniczenia dotyczyć też będą obiektów sakralnych, placówek teatralnych i kulturalnych.

Czytaj również:

W czerwcu i pierwszej połowie lipca w Estonii notowano po kilkanaście nowych zakażeń dziennie. W ostatnim tygodniu liczba wykrytych przypadków znów przekroczyła dwieście.

jmo

Czytaj także

Szczepienia na COVID-19. Unijni politycy: odsetek zaszczepionych w UE wyższy niż w USA

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 23:50
Unijni politycy zwracają uwagę, że Unia Europejska prześcignęła Stany Zjednoczone pod względem odsetka obywateli, zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 proc. dorosłych w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Nowe dane z Belgii

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 13:56
70 procent dorosłych mieszkańców Belgów jest w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi. To prawie 6,5 miliona osób. Informację podał belgijski instytut zdrowia publicznego.
rozwiń zwiń