X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Londynie złożono goździki na grobach powstańców. Akcja trwa od 1946 r.

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 21:05
Na londyńskich grobach powstańców warszawskich pojawiły się dziś goździki. To akcja polskich emigrantów w stolicy Wielkiej Brytanii. Położyli oni kwiaty na cmentarzu Gunnersbury, na zachodzie miasta. Spoczywa tam ok. 70 uczestników zrywu.
W ramach organizowanej przez Poland Street akcji Goździk na Cmentarzu Gunnersbury w Londynie złożono kwiaty na grobach żołnierzy walczących w Powstaniu Warszawskim.
W ramach organizowanej przez Poland Street akcji "Goździk” na Cmentarzu Gunnersbury w Londynie złożono kwiaty na grobach żołnierzy walczących w Powstaniu Warszawskim.Foto: twitter.com/PolishEmbassyUK

- Ważne, że biorą w niej ludzie młodzi - mówi Polskiemu Radiu Mariola Świetlicka z organizacji Poland Street. - Często rodziny tych ludzi wymarły, ale rozjechały się. I na tym polega nasza rola: chcemy pamiętać i pokazywać młodzieży, że warto pamiętać i oddać hołd tym ludziom - mówi Mariola Świetlicka.

Czytaj także:
Mindziukiewicz 1200 pap.jpg
"Bez wolności życie człowieka jest niezmiernie trudne". Apel Jerzego "Jur" Mindziukiewicza do młodych
Posłuchaj
00:16 11220818_1.mp3 Mariola Świetlicka o akcji "Goździk. (IAR)

 W akcji wzięła też udział uczestniczka powstania Marzena Schejbal. - Mimo 97 lat jest bardzo aktywna, była z nami, wskazywała groby, dzieliła się wspomnieniami - podkreśla rozmówczyni Polskiego Radia.

Takie upamiętnienie ma korzenie już w 1946 roku. Był to pomysł weteranów Armii Krajowej, żyjących na emigracji. Od dekady akcję "Goździk" koordynuje Poland Street.

Czytaj także:

***

Czytaj także:
jan ołdakowski 1200.jpg
"Są świetnymi przewodnikami na czasy pokoju". Jan Ołdakowski o powstańcach warszawskich

Polskie Radio aktywnie włącza się w obchody w 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wszystkie anteny publicznego nadawcy przygotowały szereg unikatowych materiałów, zawierających m.in. archiwalne nagrania oraz rozmowy z ekspertami i historykami.

1 sierpnia z radioodbiorników płynąć będą dźwięki powstańczych pieśni oraz wspomnienia tych, którzy w 1944 roku bohatersko walczyli o Warszawę i wolną Polskę. 

jbt

Czytaj także

Prezydent: nie byłoby suwerennej Polski bez bohaterstwa powstańców warszawskich

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 12:00
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie byłoby wolnej i suwerennej Polski bez bohaterstwa powstańców warszawskich. Z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent spotkał się z powstańcami w Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń