X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef portalu Projekt nie wróci do Rosji. Został uznany za "zagranicznego agenta"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 11:50
Jak podało radio Echo Moskwy Roman Badanin, redaktor naczelny portalu Projekt ogłosił, że nie wróci do Rosji. Badanin przebywa za granicą, jego portal został uznany za organizację niepożądaną w Rosji, a on sam za "zagranicznego agenta".
Kreml. Zdjęcie ilustracyjne
Kreml. Zdjęcie ilustracyjneFoto: FOTOGRIN/shutterstock

Dziennikarz jest obecnie w Nowym Jorku. Badanin wyjaśnił, że nie zamierza wracać do kraju, bo grozi mu tam postępowanie karne z powodu jego działalności zawodowej. Powołał się na przepisy z 2015 roku, które przewidują możliwość skazania na więzienie pracowników organizacji uznanych za niepożądane w Rosji.

shutterstock_nawalny free 1200.jpg
Cenzura w Rosji. Zablokowano kilkadziesiąt stron internetowych związanych z Nawalnym

Redaktor naczelny Projektu zapowiedział, że zamierza ściągnąć za granicę, do "jednego z sąsiednich krajów", współpracowników portalu. Wyjaśnił, że Projekt będzie kontynuował działalność w tej lub innej formie, ale większość zespołu będzie pracować poza Rosją.

"Zagraniczny agent"

W połowie lipca Projekt został uznany za organizację niepożądaną w Rosji. Według prokuratury generalnej działalność portalu "stanowi zagrożenie dla podstaw ustroju konstytucyjnego i bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej". Badanin i jego zastępca Michaił Rubin zostali umieszczeni w rejestrze mediów "pełniących funkcję zagranicznych agentów". Na listę "zagranicznych agentów" ministerstwo sprawiedliwości wpisało także dziennikarzy portalu: Piotra Manjachina, Olgę Czurakową, Marię Żeleznową i Julię Łukjanową.

Agencja Interfax, powołując się na źródła w organach ścigania, podała, że na razie nie wszczęto w Rosji żadnych spraw karnych ani wobec Badanina, ani wobec jego zastępcy.

Czytaj także:

Portal Projekt działa od 2018 roku. Jest jednym z ostatnich rosyjskich mediów specjalizujących się w śledztwach. Na portalu tym opublikowano m.in. wyniki dochodzeń dziennikarskich na temat majątku współpracowników prezydenta Rosji Władimira Putina. Przed założeniem portalu Badanin, który ukończył studia na amerykańskim Uniwersytecie Stanforda, pracował m.in. w rosyjskim wydaniu magazynu "Forbes", był redaktorem naczelnym portalu gospodarczego RBK i niezależnej telewizji Dożd.


st

Czytaj także

Ciało działacza wydano z zabandażowaną głową, widać tylko usta. "Nie pierwsza taka śmierć za Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 13:00
- Świat obudził się w nowej rzeczywistości. Porwanie samolotu lecącego z Aten do Mińska to akt terroryzmu państwowego - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Wład Kobets, białoruski działacz. Pytany o śmierć opozycjonisty Witolda Aszuraka w kolonii karnej w Szkłowie, mówi, że nie po raz pierwszy w katowniach reżimu Łukaszenki nagle umiera zdrowy, pełen sił człowiek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Represje wobec mediów w Rosji. Portal Insider i pięcioro dziennikarzy uznano za "zagranicznych agentów"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 17:42
Portal śledczy Insider oraz pięcioro dziennikarzy zostało włączonych przez rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości do rejestru mediów i osób pełniących funkcję zagranicznych agentów - poinformował portal rbk.ru.
rozwiń zwiń