X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niski wskaźnik szczepień w Brukseli. Wirusolodzy apelują do władz

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 16:19
Bruksela odnotowuje słaby wskaźnik zaszczepień przeciw COVID-19. Wirusolodzy apelują do władz belgijskiej stolicy, by zastanowiły się jak rozwiązać problem. Pojawiają się pomysły takie jak we Francji, gdzie od niedzieli trzeba będzie okazywać świadectwo szczepień przy wejściu do restauracji, baru, czy kina.
Plakaty przypominające o środkach bezpieczeństwa w jednym ze sklepów w Brukseli
Plakaty przypominające o środkach bezpieczeństwa w jednym ze sklepów w BrukseliFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Choć szczepienia w całej Belgii przyspieszyły, to sytuacja w Brukseli jest gorsza niż w pozostałych regionach - Flandrii, czy Walonii. To także przekłada się na większą liczbę pacjentów w szpitalach w belgijskiej stolicy. Zdecydowana większość z nich była niezaszczepiona.

Posłuchaj
00:52 11217007_1.mp3 Brukseli słaby wskaźnik zaszczepień przeciw COVID-19 (Beata Płomecka/IAR)

 

pandemia pap 1200 .jpg
Belgia: rozwój pandemii COVID-19 nieco zwalnia. Władze liczą na postęp szczepień

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Brukseli Marc Noppen uważa, że najwyższy czas, by to zmienić. - Szczepionki są skuteczne i bezpieczne. Musimy nasilić kampanię informacyjną.

Są jednak tacy, do których nie trafiają żadne racjonalne argumenty. Może potrzebne byłyby certyfikaty szczepień uprawniające do wejścia do kafejek, czy restauracji - powiedział Marc Noppen. Dodał, że niepokojąca jest niechęć ludzi młodych do szczepień. A niedopuszczalna jego zdaniem jest sytuacja w domach opieki społecznej, gdzie mniej niż połowa personelu jest zaszczepiona.

dz

Czytaj także

Nowe warianty koronawirusa. Kraska: musimy nadal zachować ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 19:09
- Niepokoją nas nowe warianty koronawirusa i dlatego musimy nadal zachować ostrożność: przestrzegać wymogów sanitarnych, nosić maseczkę w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach publicznych, myć ręce, zachowywać dystans. O tym często już zapominamy - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koronawirus ciągle nas wyprzedza". Łukasz Kobeszko o sytuacji epidemicznej

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 12:36
- Poza szczepionkami trudno znaleźć inny sposób do poradzenia sobie z pandemią. Czekanie aż ona sama wygaśnie, jest ryzykowne - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja). 
rozwiń zwiń