X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Australia: policja prosi o pomoc wojsko. Chodzi o egzekwowanie obostrzeń COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 13:40
Policja w Sydney zwróciła się o pomoc wojska w egzekwowaniu obostrzeń epidemicznych. Do australijskiego miasta ma przybyć w tym celu 300 żołnierzy.
Puste ulice Sydney w związku z obostrzeniami COVID-19.
Puste ulice Sydney w związku z obostrzeniami COVID-19.Foto: PAP/EPA/MICK TSIKAS

Sydney, największe miasto Australii, jest od pięciu tygodni objęte lockdownem. Ma on potrwać do końca sierpnia. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko do pracy, jeśli jest to konieczne, po niezbędne zakupy, do lekarza lub aby uprawiać sport. Zakazy nie są jednak przestrzegane. Wczoraj zanotowano w mieście 177 zakażeń koronawirusem, najwięcej od marca zeszłego roku.

Australia covid locdown PAP 1200.jpg
Wariant Delta koronawirusa rozprzestrzenia się w Australii. Połowa ludności objęta lockdownem

- Możemy tylko zakładać, że sytuacja może się pogorszyć, zanim się poprawi, biorąc pod uwagę liczbę osób zakażonych w społeczności – powiedziała premier Nowej Południowej Walii, Gladys Berejiklian. Jedna osoba zmarła w związku z COVID-19, zwiększając liczbę zgonów od początku epidemii w Australii do 921.

Nowe ograniczenia

Niewiele wskazuje na to, że ostatnie restrykcje zmniejszają liczbę zachorowań, dlatego Berejiklian powiadomiła, że nowe ograniczenia zostaną nałożone na południowo-zachodnie i zachodnie obszary Sydney, gdzie znajduje się większość zakażeń. Ponad dwa miliony mieszkańców w ośmiu punktach zapalnych Sydney będzie teraz zmuszonych do noszenia masek na zewnątrz i musi pozostać w promieniu 5 km od swoich domów.

Do egzekwowania jeszcze ostrzejszych ograniczeń, które mają zacząć obowiązywać w piątek, policja Nowej Południowej Walii zwróciła się o pomoc do wojska; w tym celu oddelegowano 300 żołnierzy.

Czytaj także:

W środę premier Berejiklian ogłosiła czterotygodniowe przedłużenie lockdownu na obszarze aglomeracji Wielkiego Sydney wraz z wprowadzeniem ostrzejszych restrykcji dla przedmieść Parramatta, Campbelltown i Georges River.

Tymczasem wściekłość wśród mieszkańców wywołała decyzja władz o przekierowaniu dawek szczepionki firmy Pfizer z obszarów wiejskich Nowej Południowej Walii dla części uczniów szkół średnich w Sydney. Ze względu na ograniczone zasoby szczepionki dawki preparatu muszą być przekierowane z obszarów wiejskich, co oznacza, że mieszkańcy spoza Wielkiego Sydney mogą mieć opóźnienia w otrzymaniu zastrzyku - podaje australijski portal News.com.

pg

Czytaj także

Jedziesz na wakacje, nie zapomnij maseczki. Oto zasady obowiązujące w poszczególnych krajach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 10:06
Wiele krajów, do których pomimo pandemii COVID-19 można udać się z Polski na wakacje, odeszło od wymogu noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Nakaz zakrywania twarzy dotyczy najczęściej pomieszczeń zamkniętych. Za lekceważenie zasad grożą kary w wysokości od 12 złotych w Egipcie do 3000 złotych na Islandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: powszechny obowiązek szczepień mógłby być niezgodny z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 08:44
Wprowadzenie powszechnego obowiązku szczepień mogłoby być niezgodne z konstytucją - powiedział w środę w Programie I Polskiego Radia społeczny doradca prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lockdown w Sydney przedłużony. Powodem wariant Delta

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 11:05
Lockdown w Sydney zostanie przedłużony o kolejne cztery tygodnie - zdecydowały władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia po tym, jak pomimo surowych restrykcji, nie udało się zahamować rozprzestrzeniania koronawirusa.
rozwiń zwiń