X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgia: nowy bilans powodzi i dochodzenie, czy tragedii można było uniknąć

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 12:07
Belgijska policja federalna uaktualniła dane, dotyczące ofiar śmiertelnych powodzi sprzed dwóch tygodni. Władze południowego regionu - Walonii - który najbardziej ucierpiał, rozpoczęły dochodzenie w sprawie kataklizmu. Według najnowszych informacji żywioł pochłonął 38 ofiar, jedna osoba jest zaginiona. Kilka dni temu informowano o 41 ofiarach śmiertelnych.
Skutki powodzi w miejscowości Peplnster w Belgii
Skutki powodzi w miejscowości Peplnster w BelgiiFoto: Bruno Fahy / Zuma Press / Forum

Policja federalna powołuje się na dane specjalnego zespołu do spraw identyfikacji ofiar katastrof i informuje, że eksperci ustalili tożsamość 38 osób, które zginęły podczas powodzi. Poszukiwany jest jeszcze jeden mężczyzna. Równolegle trwa usuwanie skutków powodzi i przygotowania do odbudowy.

Belgia powodz pap 1200.jpg
Belgia: kolejne zalania po burzach i gwałtowanych opadach

Premier Walonii Elio Di Rupo potwierdził ostatnie informacje, dotyczące skali powodzi. - 202 gminy z 262 kwalifikują się do wypłaty z funduszu kryzysowego. To pokazuje, z jakim dramatem mamy do czynienia - powiedział szef walońskiego rządu.

Posłuchaj
00:53 Belgia nowy bilans powodzi i dochodzenie czy można było ich uniknąć.mp3 Belgia: nowy bilans powodzi i dochodzenie czy można było ich uniknąć - Beata Płomecka (IAR)

 

Władze regionalne poinformowały też, że rozpoczęło się dochodzenie w sprawie kataklizmu, które ma dać odpowiedź na pytanie, czy można było uniknąć ofiar śmiertelnych. W ubiegłym tygodniu media informowały, że belgijskie władze otrzymały ponad 25 ostrzeżeń przed powodziami, ale informacja nie dotarła do wszystkich mieszkańców zagrożonych terenów i za późno zdecydowano się wykorzystać zaporę wodną w Eupen. Gdyby otwarto ją kilka dni wcześniej, straty byłyby mniejsze.

pg

Czytaj także

Tragiczne powodzie nawiedziły Belgię. Służby poszukują ocalałych z kataklizmu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 16:38
W Belgii trwa poszukiwanie zaginionych w powodzi osób. W niektórych rejonach rozpoczęło się już także usuwanie skutków tragedii. Żywioł pochłonął 24 osoby, kilkanaście uznaje się za zaginione. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najtragiczniejsza powódź w historii Belgii. W kataklizmie zginęło ponad 30 osób

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 18:00
W Belgii liczba ofiar śmiertelnych powodzi wzrosła do 31. Zwiększyła się także do 163 liczba osób, z którymi nie ma kontaktu - podał sztab kryzysowy. Belgijskie władze obawiają się, że ofiar może być jeszcze więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powodzie w Belgii. Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, 473 osoby uznano za zaginione

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 18:55
Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Belgii wzrosła do 37, z sześcioma osobami nie ma kontaktu. Najnowsze dane podało centrum kryzysowe. Z jego informacji wynika, że od ubiegłego tygodnia odnaleziono 473 osoby uznane za zaginione.
rozwiń zwiń