X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Coraz więcej napaści i zabójstw we Francji. "Le Figaro" ujawnia zatrważający raport

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 02:15
Francja notuje spektakularny przyrost aktów przemocy - poinformował dziennik "Le Figaro". Gazeta ujawniła oficjalny raport dotyczący poziomu przestępczości w pierwszym półroczu 2021 roku. Wskazują one na coraz większą liczbę napaści i zabójstw, szczególnie w regionie Paryża.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W pierwszym półroczu 2021 roku francuskie służby odnotowały ponad 350 tysięcy napaści - ujawnił "Le Figaro". To wzrost o 10 procent w porównaniu do 2019 roku. W sumie w ostatnich sześciu miesiącach we Francji dochodziło do 2 tysięcy napaści dziennie. Konserwatywna gazeta pisze o "zatrważających" i "uderzających" danych.

1200_policja_Francja_shutterstock.png
"Bezdomni przestępcy, zwykle na usługach mafii". Niepokojący raport z Francji dot. młodocianych cudzoziemców

"Przypadki naruszenia integralności fizycznej - czyli w dużej mierze pobicia i celowe okaleczenia - nigdy nie były tak liczne" - poinformował dziennik.

Z kolei liczba zabójstw i prób morderstw wzrosła o 12 procent w porównaniu do danych sprzed dwóch lat.

Posłuchaj
00:58 lef.mp3 Le Figaro: wzrost aktów przemocy we Francji w 2021 r. Korespondencja Stefana Foltzera (IAR)

 

Z raportu ujawnionego w "Le Figaro" wynika, że największą liczbę aktów przemocy odnotowano w podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis - zamieszkałym w 75 procentach przez ludność imigranckiego pochodzenia.

Aglomeracja Paryża zajmuje czwarte miejsce w rankingu najbardziej niebezpiecznych regionów Francji. "Le Figaro" zaznaczył, że wzrost aktów przemocy dotyczy także obszarów wiejskich i terytoriów zamorskich.

fc

Czytaj także

Francja: były polityk i znany biznesmen Bernard Tapie pobity i okradziony we własnym domu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 16:26
W nocy z soboty na niedzielę czterech niezidentyfikowanych mężczyzn włamało się do podparyskiego domu przedsiębiorcy i byłego polityka Bernarda Tapiego - poinformowała agencja AFP. Tapie i jego małżonka zostali pobici i związani.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: ambasada Kuby obrzucona koktajlami Mołotowa. "Straty materialne są poważne"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 10:20
Budynek ambasady Kuby w Paryżu został w nocy obrzucony butelkami z płynem zapalającym. Jak informują przedstawiciele placówki, nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są poważne.
rozwiń zwiń