X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Włochy: w 12 miastach manifestacje przeciwko wymogowi przepustek COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 23:10
W 12 miastach Włoch, od Trydentu na północy po Palermo na Sycylii, odbyły się w środę wieczorem manifestacje przeciwników przepustek COVID-19 (określanych jako włoski Green Pass), które od 6 sierpnia będą wymagane przy wstępie do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach i wielu innych miejsc, także muzeów.
Demonstracja przeciwko przepustce covidowej na Piazza del Popolo w Rzymie
Demonstracja przeciwko przepustce covidowej na Piazza del Popolo w RzymieFoto: PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

CZYTAJ TAKŻE
shutterstock_ szczepienie szczepionka free 1200.png
Włochy: studentka otrzymała 6 dawek szczepionki na COVID-19, ale nie ma certyfikatu

Rząd Mario Draghiego postanowił, że tzw. Green Pass będzie obowiązkowy przy wejściu także do kin, teatrów, siłowni, na basen, na imprezy sportowe i targowe oraz na zjazdy, a także dotyczyć ma wstępów do muzeów. Wymóg ten dotyczy wszystkich w wieku powyżej 12 lat, od którego można szczepić przeciwko COVID-19.

Czytaj także:

Podczas manifestacji w Rzymie skandowano "Wolność" i "Ręce precz od dzieci". Do około tysiąca demonstrantów na Piazza del Popolo w Wiecznym Mieście dołączyło kilku parlamentarzystów koalicyjnej Ligi, by zaprotestować przeciwko dekretowi rządu, który współtworzą.

Media zauważają, że protesty, podobnie jak dzień wcześniej, nie zgromadziły licznych uczestników. W Mediolanie zebrało się na wiecu około 200 osób, które skandowały też hasła wymierzone w dziennikarzy.

Podczas manifestacji we włoskich miastach wznoszono okrzyki: "Green Pass to dyktatorska metoda", "Wolni obywatele" i "Wolność od szczepionek".

Przepustka COVID-19 we Włoszech przysługiwać będzie tym, którzy co najmniej 15 dni wcześniej przyjęli co najmniej jedną dawkę szczepionki, przebyli  COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy albo w ciągu ostatnich 48 godzin otrzymały negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

PAP/in./agkm

Czytaj także

Włoscy eksperci o podróżach: na wakacje należy jechać po zaszczepieniu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 07:11
Na wakacje należy jechać po zakończeniu szczepień przeciwko COVID-19 - mówią włoscy eksperci dodając, że turystyka "rozprzestrzenia wirusa" i jego wariant Delta. Jak mówią, może powtórzyć się scenariusz z zeszłego roku, gdy turyści przywieźli wirusa z urlopu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie jest ryzyko zachorowania na COVID-19 wśród dzieci? Brytyjscy badacze odpowiadają

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 12:30
Najnowsze wyniki badań brytyjskich uczelni potwierdzają, że wśród dzieci ryzyko zachorowania na COVID-19 lub zgonu na skutek tej choroby jest bardzo małe. W Anglii zmarło zaledwie 25 dzieci poniżej 18. roku życia. Badania były prowadzone przez 12 miesięcy pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje 2021. Poznaj wymagania sanitarne wyjazdów za granicę

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 09:11
Podróże po Europie wciąż łączą się z koniecznością przedstawiania zaświadczeń o odbyciu szczepienia przeciw COVID-19 lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Wszystkie kraje Unii Europejskiej uznają Unijny Certyfikat COVID, zestandaryzowany dokument potwierdzający szczepienie, nabycie odporności przez przejście infekcji lub wynik testu, co ułatwia podróże po kontynencie.
rozwiń zwiń