X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wszczynał kłótnie i prowokował problemy". Chiński milioner skazany na 18 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 14:00
Chiński milioner Sun Dawu został skazany na 18 lat więzienia między innymi za "wszczynanie kłótni i prowokowanie problemów". Biznesmen działający głównie w branży rolnej wspierał niezależnych prawników, których oskarżano o działalność przeciwko państwu chińskiemu.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Reuters/Forum

67-letni Sun Dawu to były rolnik, który stworzył firmę Dawu Agricultural Group. Stała się ona potentatem na rynku rolnym Chin. Sun Dawu był znany między innymi ze wspierania niezależnych działaczy związkowych i prawników, których chińskie władze oskarżały o działalność wywrotową.

forum chiny wojsko armia 1200.jpg
Amerykański think tank: Chiny rozwijają potencjał nuklearny szybciej niż kiedykolwiek

Sąd w podpekińskim Gaobeidian skazał Sun Dawu na 18 lat więzienia za "organizowanie tłumu do ataku organów państwowych", "utrudnianie pracy administracji rządowej" oraz "wszczynanie kłótni i prowokowanie problemów". To zarzuty, na podstawie których zazwyczaj w Chinach skazywani są dysydenci.

Posłuchaj
00:45 11214868_1.mp3 Chiny: milioner, krytyk władz skazany na 18 lat więzienia. Relacja Tomasz Sajewicz (IAR)

Od lutego 2020 roku nie ma kontaktu z Xu Zhiyongiem - prawnikiem Sun Dawu. Ten w 2003 roku bronił go w głośnej w Chinach sprawie o "ielegalne gromadzenie funduszy" kiedy Sun zbierał pieniądze na inwestycje od rodziny i sąsiadów.

as

Czytaj także

Ostatnia prodemokratyczna gazeta w Hongkongu zamknięta. Zarzuty o spiskowanie "z obcymi siłami"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 03:45
Dziś po raz ostatni ukazało się papierowe wydanie hongkońskiego dziennika "Apple Daily", który uznawany był za ostatnią prodemokratyczną gazetę w byłej brytyjskiej kolonii. W ubiegłym tygodniu hongkońskie władze zamroziły konta bankowe właściciela gazety oraz aresztowały jej kierownictwo pod zarzutem naruszenia ustawy o bezpieczeństwie narodowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nad Chiny nadciąga tajfun In-Fa. Zamykane są dworce kolejowe i porty, odwołano loty

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 23:40
Meteorolodzy przewidują, że tajfun uderzy we wschodnią prowincję Zhejiang w niedzielę. Tymczasem inne prowincje Chin walczą o odzyskanie sił po niszczycielskich powodziach z początku mijającego tygodnia.
rozwiń zwiń