X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lockdown w Sydney przedłużony. Powodem wariant Delta

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 11:05
Lockdown w Sydney zostanie przedłużony o kolejne cztery tygodnie - zdecydowały władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia po tym, jak pomimo surowych restrykcji, nie udało się zahamować rozprzestrzeniania koronawirusa.
Puste stoliki w kawiarni z powodu lockdownu w Sydney
Puste stoliki w kawiarni z powodu lockdownu w SydneyFoto: PAP/EPA/JOEL CARRETT

Lockdown w Sydney obowiązuje od 26 czerwca, kiedy to stwierdzono w mieście rozprzestrzenianie się wariantu koronawirusa Delta. We wtorek w stanie Nowa Południowa Walia, którego stolicą jest Sydney, zarejestrowano 177 nowych przypadków zakażeń. W związku z COVID-19 tego dnia zmarła 90-letnia kobieta.

Australia covid locdown PAP 1200.jpg
Wariant Delta koronawirusa rozprzestrzenia się w Australii. Połowa ludności objęta lockdownem

Reuters poinformował, że co najmniej 46 z nowo odnotowanych infekcji dotyczyło osób aktywnych społecznie, co zwiększa prawdopodobieństwo transmisji.

- Jestem tak samo zdenerwowana i sfrustrowana jak wszyscy, że liczby zakażeń nie utrzymują się na takim poziomie, na jakim byśmy chcieli, ale taka jest rzeczywistość - powiedziała premier stanu Gladys Berejiklian podczas środowej konferencji prasowej. Jak dodała, jedna ceremonia pogrzebowa, w której wzięło udział 50 osób - łamiąc tym samym regulacje epidemiczne - spowodowała 45 infekcji.

Szczepionki z innych regionów trafią do Sydney

Gladys Berejiklian poinformowała, że do najbardziej dotkniętych dzielnic Sydney zostaną przekazane dawki szczepionki Pfizer z regionów ze stosunkowo niską liczbą zakażeń. Przeznaczone będą dla studentów.

Obecny lockdown w Sydney jest jednym z najdłużej trwających w kraju od początku pandemii i może wywołać - zdaniem ekonomistów - drugą recesję gospodarki narodowej w ciągu ostatnich dwóch lat.

Czytaj także:

Australia jest uważana za kraj stosunkowo dobrze radzący sobie z pandemią koronawirusa - od jej początku odnotowano nieco ponad 33 200 infekcji, w tym 921 zgonów - jednak szybko rozprzestrzeniający się wariant Delta i nieskuteczny zasięg kampanii szczepień pogarszają sytuację.

bf

Czytaj także

Świat walczy z koronawirusem. Od początku pandemii zmarło ponad 4 mln osób

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 23:44
Indonezja zanotowała rekordowo dużo nowych zgonów z powodu koronawirusa. To właśnie Azja i Afryka są kontynentami, na których wariant Delta rozchodzi się teraz najszybciej, ale w Europie kolejne kraje wprowadzają restrykcje przed spodziewaną nową falą zachorowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywają głównie niezaszczepieni". Rzecznik MZ o sytuacji pandemicznej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 13:29
- Pacjenci hospitalizowani obecnie z powodu COVID-19 to głównej mierze osoby niezaszczepione - wskazał we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: powszechny obowiązek szczepień mógłby być niezgodny z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 08:44
Wprowadzenie powszechnego obowiązku szczepień mogłoby być niezgodne z konstytucją - powiedział w środę w Programie I Polskiego Radia społeczny doradca prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń