X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przyjaciele trzymają się razem". Niemcy dziękują Polsce za pomoc w walce z powodzią

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:59
Niemieccy politycy podziękowali Polsce za wsparcie okazane w związku z powodzią w Nadrenii Północnej-Westfalii. We wtorek polscy strażacy przywieźli do miejscowości Kreuzau 164 urządzenia przeznaczone do osuszania zalanych budynków.
Niemieccy politycy podziękowali Polsce za pomoc w walce ze skutkami powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii
Niemieccy politycy podziękowali Polsce za pomoc w walce ze skutkami powodzi w Nadrenii Północnej-WestfaliiFoto: PAP/DPA/Davor Knappmeyer

Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) Herbert Reul podziękował we wtorek wieczorem we wpisie na Facebooku za polską pomoc dla regionu.

PPOŻAR MATI.jpg
Tragiczne powodzie w Niemczech. Premier: wysyłamy pomoc naszym sąsiadom

"Przyjaciele trzymają się razem! Konsul Generalny RP Jakub Wawrzyniak złożył wyrazy głębokiego współczucia ofiarom powodzi w NRW i Nadrenii-Palatynacie. Z wielką wdzięcznością przyjąłem wraz z Peterem Kaptainem (przedstawicielem powiatu Dueren w NRW - red) wsparcie straży pożarnej z Polski. 10 polskich strażaków przyjechało z transportem ponad 160 pilnie potrzebnych osuszaczy budowlanych. Szczera pomoc jest cechą charakterystyczną przyjaźni!" - napisał Reul.

Konsulat generalny RP w Kolonii przekazał we wtorek na Twitterze: "»Mieszkańcy Nadrenii Północnej-Westfalii nigdy nie zapomną o wsparciu i solidarności z Polski« - podkreślał minister spraw wewnętrznych NRW Herbet Reul, witając strażaków, którzy przekazali 164 osuszacze do wykorzystania w walce ze skutkami powodzi".

Sekretarz generalny chadeckiej partii CDU Paul Ziemiak w odpowiedzi na wpis premiera Mateusza Morawieckiego, informujący o pomocy dla NRW, napisał we wtorek: "Serdeczne podziękowania za wsparcie! To bardzo ważny i symboliczny gest solidarności europejskiej".

Polskim strażakom dziękował w tweecie także ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.

Pomoc w ramach porozumień dwustronnych

Pomoc realizowana jest na podstawie dwustronnych porozumień między Polską a Niemcami. Ze strony Polski działania realizowane są wspólnie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj także: 

W połowie lipca burze połączone z ulewnymi deszczami wywołały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec. Co najmniej 175 osób straciło życie. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody do picia.


mbl

Czytaj także

Nielegalne odpady budowlane z Niemiec trafiają do Polski. Resort klimatu zapowiada surowe kary

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 13:15
- Do końca roku planujemy zakończenie prac związanych z nowelizacją kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń, która zwiększy kary za nielegalny import odpadów - zapowiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. To odpowiedź polskiego rządu na narastający proceder wwożenia do naszego kraju śmieci budowlanych m.in. z Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powodzie - jak przygotować sie na nadchodzące zagrożenie?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 14:30
W ostatnich latach obserwuje się wzrost występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych, w tym podtopień i powodzi. - Przyczynami są zmiany klimatu, a druga rzecz to postępująca presja człowieka, czyli stopniowe uszczelnianie dolin rzecznych - tłumaczy hydrolog Michał Marcinkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Belgia szacuje straty po powodziach. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych żywiołu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 17:05
Do 41 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi, które nawiedziły Belgię kilkanaście dni temu. 2 osoby są uznane za zaginione. Najnowszy bilans kataklizmu podał Elio Di Rupo premier rządu regionalnego Walonii, która została dotknięta najbardziej.
rozwiń zwiń