X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KE celowo opóźnia akceptację krajowych planów odbudowy? Gmyz: to działanie pozatraktatowe

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 11:39
- Jeśli chodzi o Fundusz Odbudowy, to w tej sprawie zostało zawarte porozumienie, które zostało przyjęte przez wszystkie unijne kraje - tłumaczył na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie, dodając, że każde inne działania są niezgodne z umową.
Cezary Gmyz
Cezary GmyzFoto: PR24/MS

Zachodnie media od kilku dni informują o politycznym planie Komisji Europejskiej, który ma oznaczać przesunięcie terminu akceptacji krajowych planów odbudowy po pandemii tak, by przyjęcie lub odrzucenie takiego planu odbyło się po ważnych decyzjach podejmowanych w ramach krajowej polityki. Taki scenariusz miałby dotyczyć m.in. Polski i Węgier.

1200_KE_shutterstock.png
Kolejne państwa z decyzją Komisji Europejskiej. Zatwierdzono programy odbudowy

 - Jest to działanie pozatraktatowe i pozaumowne - ocenił Cezary Gmyz. Przypomniał, że jeżeli chodzi o Fundusz Odbudowy, to w tej sprawie zostało zawarte porozumienie przyjęte przez wszystkie unijne kraje. - Mechanizm, który został wpisany w tę umowę dotyczy tylko spraw korupcyjnych - dodał.

Czytaj także:

W audycji mowa był również wyroku skazującym dla ks. dr. hab. Dariusza Oko, który został przez sąd w Kolonii skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę za "podżeganie do nienawiści". Chodzi o artykuł naukowy w czasopiśmie "Thelogisches", który omawia działania wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, połączone z praktykami homoseksualnymi, która działa na szkodę nieletnich i wykorzystuje zależnych od niej kleryków. Nałożona na księdza profesora kara wynosi 4800 euro lub 120 dni więzienia.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
24:48 PR24_mp3 2021_07_28-10-35-18.mp3 Cezary Gmyz o nowych warunkach zatwierdzania krajowych planów odbudowy po pandemii (Temat dnia/Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń 

Gość: Cezary Gmyz (TVP)

Data emisji: 28.07.2021

Godzina: 10.35

st

Czytaj także

"Wszystkie dokumenty wychodzą z tezami". Prof. Zbigniew Krysiak o sporze Polski z KE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 13:30
- W Komisji Europejskiej jest dominacja Niemców na stanowiskach kierowniczych. Wiemy, że to kierownicy, dyrektorzy mają głos decydujący. Wszelkie dokumenty, wychodzące do obrad Parlamentu Europejskiego, wychodzą z Komisji. I one są tam już z tezami, z wnioskami. A Parlament Europejski - proszę się nie obrazić - jest maszynką do głosowania - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana, komentując spór między KE a Polską ws. reformy sądownictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Projekt, który wprowadza bardzo restrykcyjne państwo". Tomasz Wróblewski o "Fit for 55"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 20:47
- To jest projekt, który niezależnie od tego, czy rzeczywiście będzie skutkował ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych do 2030 r., czy nie, wprowadza bardzo restrykcyjne państwo, które będzie wszystkim narzucało, jak żyć - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń