X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: sąd uznał portal Biełsatu za ekstremistyczny

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 17:07
Białoruski sąd w Homlu uznał za ekstremistyczną stronę internetową telewizji Biełsat oraz jej kanały w mediach społecznościowych. Podstawą stały się materiały z kontroli milicyjnego Głównego Departamentu do spraw Walki z Przestępczością Zorganizowana i Korupcją.
Telewizja Biełsat; zdjęcie ilustracyjne
Telewizja Biełsat; zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Wojciech Artyniew

Strona internetowa telewizji Biełsat, a także jej sieci społecznościowe zostały uznane za ekstremistyczne - poinformowało w komunikacie białoruskie MSW. Taką decyzję ogłosił we wtorek sąd w Homlu. Jak czytamy w komunikacie resortu spraw wewnętrznych "podstawą były materiały kontroli Głównego Departamentu ds. Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją (HUBAZiK) w obwodzie homelskim".

Białoruskie MSW poinformowało, że za rozpowszechnianie informacji z ekstremistycznych źródeł, czyli przekazywanych również przez Biełsat, grozi odpowiedzialność administracyjna, czyli kara grzywny lub aresztu.

Posłuchaj
00:58 11213535_1.mp3 Białoruskie MSW poinformowało, że za rozpowszechnianie informacji z ekstremistycznych źródeł grozi odpowiedzialność administracyjna - kara grzywny lub aresztu. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)

 

Dziennikarze telewizji Biełsat byli wcześniej jednymi z najczęściej zatrzymywanych przez białoruskie służby. Dwie dziennikarki Kaciaryna Andrejewa i Daria Czulcowa, które relacjonowały powyborcze protesty opozycji, zostały skazane na 2 lata kolonii karnej. Kilka dni temu areszt opuściło dwoje innych dziennikarzy Biełsatu - Anna Halota i Ihar Ilijasz.
Telewizja "Biełsat" od 2007 roku nadaje z Warszawy na Białoruś niezależną informację oraz propaguje język białoruski, historię i kulturę.

Rozgłośnia Radio Swaboda zwraca uwagę, że na Białorusi już kilkadziesiąt portali informacyjnych i sieci społecznościowych uznano za ekstremistyczne.

st

Czytaj także

Reżim Łukaszenki nie odpuszcza. Dziennikarka Biełsatu: grożą aresztem moich bliskich

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 13:56
Dziennikarka telewizji Biełsat Aryna Malinouska, która kilka dni temu wyjechała z Białorusi na Ukrainę, mówi, że śledczy grożą aresztem jej bliskich, jeśli nie wróci do kraju. Jej szwagier już został zatrzymany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: z aresztu wypuszczono dziennikarzy Radia Swaboda i Biełsatu. "Zwolnienie było nieoczekiwane"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 23:45
Dziennikarz Radia Swaboda Aleś Daszczyński i reporterka telewizji Biełsat Hanna Halota zostali wypuszczeni z aresztu w Mińsku, gdzie przebywali od 16 lipca. Oboje byli zatrzymani w związku z zarzutami karnymi.
rozwiń zwiń