X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozpoczął się proces kard. Angelo Becciu. Duchowny oskarżony jest o przestępstwa finansowe

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 14:02
W Watykanie rozpoczął się proces kardynała Angelo Becciu i dziewięciu innych, osób oskarżonych o przestępstwa finansowe. To pierwszy przypadek od 300 lat, kiedy kardynał staje przez watykańskim trybunałem.
Plac św. Piotra
Plac św. PiotraFoto: shutterstock/Shinedawn

Sprawa dotyczy zakupu za pieniądze należące do Kościoła budynku w ekskluzywnej dzielnicy Londynu, Chelsea. Wśród oskarżonych są także szwajcarski prawnik i dwóch włoskich pośredników inwestycyjnych. Zarzuty wobec kardynała Becciu obejmują defraudację, nadużycie urzędu, nakłanianie do krzywoprzysięstwa i przekazywanie pieniędzy firmom kontrolowanym przez jego braci.

ksiądz Oko forum 1200 (1).jpg
Polski duchowny skazany przez sąd w Niemczech. Ks. prof. Dariusz Oko miał "podżegać do nienawiści"

Jak informowały media, dzisiejsza i jutrzejsza rozprawa będą miały charakter wstępny, a następnie proces ma zostać odroczony do października, kiedy to odbywać się będą dwie rozprawy tygodniowo. Dzisiejsza rozprawa odbywa się w jednej z sali Muzeów Watykańskich, ponieważ ze względu na ograniczenia epidemiczne i liczbę osób uczestniczących w procesie, normalna sala sądowa watykańskiego trybunału jest zbyt mała.

Czytaj także:

Kardynał Becciu był jednym z najwyższych urzędników watykańskich. Przez wiele lat pełnił funkcję substytuta do spraw ogólnych Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Zarządzał wtedy finansami Watykanu. Za jego sprawą Stolica Apostolska zainwestowała około 350 milionów euro, z czego większość pochodziła ze składek wiernych, w nieruchomości w Londynie. Jak informowały media, inwestycja zakończyła się wielką stratą Watykanu. We wrześniu zeszłego roku kardynał został odwołany z urzędu przez papieża Franciszka.

bf

Czytaj także

"Wznieśmy nasze oczy na Matkę Bożą". Papież rozpoczął maraton modlitewny w intencji zakończenia pandemii

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 20:56
Papież w bazylice watykańskiej rozpoczął trwający do końca maja maraton modlitewny w intencji zakończenia pandemii. W papieskiej inicjatywie uczestniczą wszystkie sanktuaria na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kochał Boga, rodzinę i sprawiedliwość". Beatyfikacja zamordowanego przez mafię sędziego Livatino

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 08:43
Kościół ogłosi dziś błogosławionym męczennikiem włoskiego sędziego Rosario Livatino, zamordowanego w 1990 roku przez sycylijską mafię. Msza święta beatyfikacyjna rozpocznie się o godzinie 10 w Bazylice Katedralnej w Agrigento na Sycylii, gdzie jego doczesne szczątki zostały przeniesione z rodzinnego miasta Canicattì. Rosario Angelo Livatino, zapamiętany przez świadków jego życia jako "człowiek kochający Boga, rodzinę i sprawiedliwość", będzie pierwszym sędzią w historii, którego Kościół ogłosi błogosławionym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli Kościół dzieli się na prawicę i lewicę, zapomina o Bogu". Papież Franciszek w niedzielnej homilii

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 13:29
 - "Nie" dla ideologii, "tak" dla bycia razem - mówił papież Franciszek podczas mszy w niedzielną uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Watykanie. Ostrzegał, że gdy Kościół dzieli się na konserwatystów i postępowców, na prawicę i lewicę, zapomina o Bogu.
rozwiń zwiń