X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa Britney Spears. Jest wniosek o odsunięcie ojca gwiazdy od jej finansów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 10:38
Nowo zatrudniony prawnik Britney Spears zwrócił się w poniedziałek do kalifornijskiego sądu z wnioskiem o odsunięcie jej ojca od nadzoru nad majątkiem gwiazdy amerykańskiej piosenki, który sprawował przez 13 lat.
Fanka Britney Spears przed sądem w Los Angeles, 26 lipca 2021.
Fanka Britney Spears przed sądem w Los Angeles, 26 lipca 2021.Foto: MARIO ANZUONI / Reuters / Forum

Wniosek w tej sprawie adwokat Mathew Rosengart złożył do sądu wyższej instancji w Los Angeles. Wystąpił o zastąpienie ojca, Jamiego Spearsa, dyplomowanym księgowym Jasonem Rubinem z firmy Certified Strategies Inc. w Woodland Hills w Kalifornii. Uzasadniał, że jego kandydat jest wykwalifikowanym, profesjonalnego powiernikiem. Wniosek adwokata obejmuje też prośbę o odwołanie m.in. takich dotychczasowych ustaleń jak prawo do podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej w imieniu piosenkarki. Postuluje upoważnienie Rubina do zatwierdzonych działań związanych z wykonywaniem, nagrywaniem, filmami, programami telewizyjnymi itp.

Britney Spears debiutowała jako gwiazda dziecięcego telewizyjnego show "Klub Myszki Miki". Gdy w 1999 roku ukazywał się jej debiutancki album "...Baby One More Time", miała jedynie 17 lat i właśnie, za sprawą tytułowego kawałka z tej płyty, stawała się rozpoznawalną na całym świecie celebrytką. Po serii skandali znalazła się pod prawną kuratelą własnego ojca. Fani apelują o jej zwolnienie z kurateli, biorąc udział w akcji #FreeBritney.

Britney Spears - "...Baby One More Time", źródło: YouTube / Britney Spears

Zgodnie z nowym wnioskiem o odsunięcie ojca od kurateli, majątek Spears szacowany jest na ponad $2,7 mln dolarów w aktywach gotówkowych i 56 mln w aktywach niegotówkowych. Piosenkarka zapowiadała wniesienie oskarżenia przeciwko ojcu w minionym miesiącu. Nazwała jego działania nadużyciem. "Jeśli to nie jest nadużycie, nie wiem, co nim jest. […] Myślałam, że próbują mnie zabić" – mówiła Spears cytowana przez CNN. Złożenie dokumentów zbiegło się w poniedziałek z kolejnym przesłuchaniem w sądzie wyższej instancji w Los Angeles w sprawie dotyczącej opieki kuratorskiej nad Spears.

Decyzje w sprawie nadzoru

shakira 1200 shutt.jpg
Shakira, Britney, Aretha… Nastoletnie debiuty gwiazd muzyki

Dyskutowano, czy sprawująca osobistą kuratelę nad piosenkarką Jodi Montgomery, powinna otrzymać dodatkowe zabezpieczenie w związku z rzekomymi groźbami śmierci, które otrzymała. Sędzia Brenda Penny, zarządziła, że Montgomery, pozostanie na tym stanowisku do 8 października. Zatwierdziła również rezygnację Bessemer Trust, firmy finansowej, która miała objąć wspólny nadzór nad majątkiem Spears, ale złożyła rezygnację na początku tego miesiąca.

Jak podała CNN, prawnicy stron poprosili o więcej czasu na wynegocjowanie limitu wydatków na dodatkowe zabezpieczenie dla Montgomery. Adwokat Vivian Lee Thoreen zaznaczyła, że Jamie Spears zaaprobował, by wydanie do 50 tys. dolarów miesięcznie na ochronę dla Montgomery, jeśli jego córka wyrazi na to zgodę, pomimo jego początkowych obiekcji. Kolejne przesłuchanie w sprawie Spears zaplanowano na 29 września.

pg, pap, polskieradio24.pl

Czytaj także

Zamglony świat Billie Eilish

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 15:57
Najpopularniejsza młoda gwiazda muzyki pop tuż po 19. urodzinach doczekała się filmu biograficznego o swoim życiu. Jest to jednocześnie dokument obrazujący zagubione i znerwicowane pokolenie obecnych nastolatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Kobiet w branży muzycznej: ranking rekordzistek

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 13:40
W tradycyjnie zmaskulinizowanej branży muzycznej panie osiągnęły w ostatnich kilku dekadach sporo znaczących sukcesów. Z okazji Dnia Kobiet warto przypomnieć garść dokonań najwybitniejszych (lub najpopularniejszych) wokalistek w historii.
rozwiń zwiń