X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: redaktor Naszej Niwy Andrej Skurko w szpitalu w areszcie z podejrzeniem koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 00:57
Andrej Skurko, szef działu reklamy opozycyjnego portalu Nasza Niwa, który od 8 lica przebywa w areszcie, trafił do więziennego oddziału medycznego z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna jest chory na cukrzycę insulinozależną.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ sakhorn

Według informacji, którą Nasza Niwa – zablokowana przez władze – publikuje w swoich sieciach społecznościowych, Skurko ma "zmiany w strukturze płuc". Jego cela została skierowana na kwarantannę.

Warunki aresztu

Andrej Skurko jest chory na cukrzycę insulinozależną, która jest poważnym czynnikiem ryzyka przy infekcji Covid-19. Jego stan wymaga codziennego kilkukrotnego podawania zastrzyków z insuliny.

kajdanki 1200 shutterstock.jpg
Białoruś: troje dziennikarzy Radia Swaboda wyszło z aresztu

Opierając się na relacje świadków, media niezależne informowały, że Skurko, podobnie jak inni zatrzymani z powodów politycznych, przebywał przez kilkanaście dni w areszcie w ciężkich warunkach, bez materaca i środków higienicznych i bez możliwości stosowania odpowiedniej diety.

Czytaj także:

Zarzuty karne

Skurko został zatrzymany 8 lipca wraz z trójką innych pracowników Naszej Niwy. Pozostaje w areszcie w związku z zarzutami karnymi (organizacja działań poważnie naruszających porządek publiczny), podobnie jak naczelny gazety Jahor Marcinowicz.

Redaktor Andrej Dyńko oraz księgowa Wolha Rakowicz zostali wcześniej zwolnieni z aresztu, lecz mają nadal status podejrzanych.

fc

Czytaj także

Gazeta "Nasza Niwa" wstrzymuje pracę redakcji w Mińsku. Powodem kwestie bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 20:33
Najstarsza białoruskojęzyczna gazeta "Nasza Niwa" wstrzymała pracę redakcji w Mińsku ze względów bezpieczeństwa. 8 lipca strona internetowa gazety została zablokowana. Białoruskie służby dokonały rewizji w redakcji oraz zatrzymały trzech jej czołowych dziennikarzy i księgową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewizje mieszkań na Białorusi. Obrońcy praw człowieka: ponad pół tysiąca osób ze statusem więźniów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 10:15
Funkcjonariusze białoruskich służb rozpoczęli rano rewizje mieszkań obrońców praw człowieka ze zdelegalizowanej organizacji "Wiasna". Na Białorusi od tygodnia trwają przeszukania w redakcjach oraz mieszkaniach niezależnych dziennikarzy i działaczy społecznych.
rozwiń zwiń