X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Doradca sekretarza stanu USA: sprawa koncesji dla TVN interesuje samego Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 07:06
- Jesteśmy przekonani, że licencja dla TVN, TVN 24 powinna zostać odnowiona. Nie tylko dlatego, że mówimy o amerykańskiej firmie, ale także dlatego, że to dotyczy istoty naszych wartości - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" doradca sekretarza stanu USA Derek Chollet. Dopytywany, czy los koncesji dla TVN interesuje także samego prezydenta, Chollett odpowiedział: "Absolutnie". 
TVN
TVNFoto: OleksSH/Shutterstock

"Rzeczpospolita" w poniedziałkowym wydaniu pisze o zeszłotygodniowej wizycie Dereka Cholleta w Polsce. Dziennik zauważa, że dyplomata przyjechał do Warszawy w trudnym dla relacji Polski i USA momencie: Stany Zjednoczone i Niemcy ogłosiły porozumienie w sprawie warunków zakończenia budowy Nord Stream 2, które MSZ uznało za niewystarczające.

premier 1200 forum (1).jpg
"Każde państwo ma prawo udoskonalać swoje regulacje". Premier o nowelizacji ustawy medialnej

Chollet tłumaczy, że po przejęciu władzy Joe Biden wprowadził o wiele dalej idące sankcje na konsorcjum budujące rurę niż Donald Trump. - Mogliśmy nakładać kolejne restrykcje na Niemcy, ale nawet to nie zablokowałoby Nord Stream 2. Podcięłoby za to relacje transatlantyckie. To byłby prezent dla Władimira Putina - przekonuje Chollet.

"To jest priorytet dla Ameryki!"

Pytany czy po rozmowach w Warszawie żywi większą ufność, że problem koncesji dla TVN-u, wolności mediów zostanie rozwiązany pozytywnie, Chollet odparł, że nie chce spekulować, jak to się rozwinie. - Mogę tylko powiedzieć, jakie przesłanie przekazałem polskim przyjaciołom: to jest priorytet dla Ameryki! Jesteśmy przekonani, że licencja dla TVN, TVN 24 powinna zostać odnowiona. Nie tylko dlatego, że mówimy o amerykańskiej firmie, ale także dlatego, że to dotyczy istoty naszych wartości - wskazał.

- Prezydent Biden wielokrotnie podkreślał, że w jego odczuciu wśród wyzwań, przed jakimi stajemy, najważniejszym jest starcie demokracji z narastającym autorytaryzmem. Przyszłość fundamentalnych wolności to jądro polsko-amerykańskiego sojuszu. Demokracja ożywia nasze partnerstwo, a jej fundamentem jest wolność prasy - zaznaczył Derek Chollet.

Czytaj także: 

Na pytanie, co stałoby się z polsko-amerykańskimi relacjami, jeśli mimo wszystko TVN nie otrzymałby odnowienia koncesji, Chollet stwierdził, że może tylko powiedzieć, iż "to przyciąga wiele uwagi w Ameryce, republikanów i demokratów". Dopytywany, czy także samego prezydenta odpowiedział: "Absolutnie". 


mbl

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT TVN Joe Biden USA

Czytaj także

"Nie zaskakuje mnie, PiS od dawna mówiło o zmianach". Dr Kawęcki o noweli ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 11:20
- Rozwiązania zaproponowane w projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji nie powinny budzić sprzeciwu, ponieważ podobne przepisy obowiązują w wielu unijnych krajach - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie sądzę, by weszła w życie". Jacek Karnowski o noweli ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 19:40
- Widać, że ta ustawa ma niewielkie szanse. Porozumienie powiedziało, że nie poprze jej - co nie jest żadnym zaskoczeniem. Paweł Kukiz też stawia warunki w postaci odejścia prezesa Kurskiego, więc to jest takie żartobliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski ("Sieci"). Gościem "Debaty dnia" był również Paweł Krulikowski (politolog, publicysta).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Basen pełen rekinów". Jacek Karnowski o TVN

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 16:00
- Nie jest jednak tak, że TVN jest obiektywne i nie posiada politycznych interesów. Stacja próbuje się prezentować jako niewinny baranek, tymczasem to basen pełen rekinów. Stacja przebrała się w zachodnie szaty, ale pamiętajmy o jej korzeniach, źródłach i o praktyce politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny "Sieci".
rozwiń zwiń