X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Filipiny: dramatyczna sytuacja po ulewnych deszczach i powodziach. Ewakuowano tysiące osób

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 01:15
Gwałtowne deszcze monsunowe i wywołane nimi powodzie zmusiły do ucieczki w północnych rejonach Filipin ponad 20 tys. ludzi. Dziesiątki miejscowości i tysiące hektarów pól uprawnych znalazło się pod wodą. Wezbrane rzeki zalały dziesiątki kilometrów dróg.
Filipiny są nawiedzane rokrocznie przez ok. 20 silnych burz tropikalnych
Filipiny są nawiedzane rokrocznie przez ok. 20 silnych burz tropikalnychFoto: PAP/EPA/FRANCIS R. MALASIG
taal_wulkan1200.jpg
Wybuch wulkanu na Filipinach. Ewakuowano ponad 14 tysięcy ludzi

Tylko w jednym mieście, Marikina, należącym do aglomeracji stołecznej Manili, ewakuowano ok. 15 tys. ludzi, po tym, jak przepływająca przez miasto rzeka o tej samej nazwie przekroczyła w ciągu nocy poziom alarmowy.

Czytaj także:

Wielu mieszkańców ewakuowano w ciągu nocy, nie dając im nawet czasu na zabranie niezbędnych rzeczy osobistych.

Zdaniem burmistrza Marikina Marcelino Teodoro gwałtowność powodzi zwiększa nielegalny wyrób lasów w otaczających miasto górach oraz duże zanieczyszczenie rzeki ściekami przemysłowymi. Sytuację pogarsza narastająca fala zakażeń koronawirusem.

Władze poinformowały, że starają się otworzyć dodatkowe doraźne ośrodki pomocy powodzianom, aby umożliwić utrzymanie dystansu społecznego i zapobiec przekształceniu ich w centra zakażeń COVID-19.

W całym obszarze metropolitalnym wokół 13-milionowej Manili doszło do zniszczenia wielu dróg, które stały się nieprzejezdne dla lżejszego transportu.

- Ministerstwo robót publicznych i autostrad prowadzi prace nad przywróceniem ruchu na drogach, które uległy zniszczeniu z powodu podtopień i lawin błotnych - oświadczył rzecznik prezydenta Filipin. Zaznaczył jednak, że usuwanie szkód zajmie sporo czasu.

***

Leżące na 7,6 tys. wysp Filipiny są nawiedzane rokrocznie przez ok. 20 silnych burz tropikalnych, jednakże dalsze nagrzewanie się Oceanu Spokojnego może sprawić, że burze na Filipinach będą jeszcze bardziej intensywne i bardziej niszczycielskie - twierdzą klimatolodzy.

pb

Czytaj także

Katastrofa samolotu transportowego na Filipinach. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 03:53
47 żołnierzy zginęło, a 49 zostało rannych w niedzielnej katastrofie samolotu transportowego na wyspie Jolo na południu Filipin - poinformował w poniedziałek szef sił zbrojnych tego kraju, generał Cirilito Sobejana. Na pokładzie maszyny znajdowało się 96 wojskowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemieccy synoptycy alarmują: w weekend intensywne opady w regionach dotkniętych powodzią

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 18:03
W Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie w ten weekend ponownie spodziewane są intensywne opady deszczu i burze - informuje Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Silne trzęsienie ziemi na Filipinach. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 00:15
Na Filipinach doszło do trzęsienia ziemi. Wstrząs miał magnitudę 6,7 - poinformował Filipiński Instytut Wulkanologii i Sejsmologii. Potwierdziły to amerykańskie służby geologiczne.
rozwiń zwiń