X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polscy ratownicy w Ugandzie. Rozbudują szpital dla chorych na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 05:25
Polscy ratownicy zbudują oddział intensywnej terapii w jednym ze szpitali w Ugandzie. Ma on służyć ratowaniu chorych na COVID-19. Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej od kilku dni jest w afrykańskim kraju. Poleciał tam na prośbę Światowej Organizacji Zdrowia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/AA/ABACA
Izrael Palestyna konflikt PAP 1200.jpg
Pomoc humanitarna dla Strefy Gazy. Czerwony Krzyż wysłał swoich przedstawicieli

Afryka jest obecnie kontynentem, na którym koronawirus w wariancie Delta rozprzestrzenia się najszybciej. Polscy ratownicy polecieli do Ugandy, by pomóc miejscowym lekarzom w opiece nad chorymi.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:38 11208015_1.mp3 Uganda: Polacy rozbudują szpital dla chorych na COVID-19 - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Szef Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk mówi, że wkrótce Polacy stworzą także oddział intensywnej terapii w jednym ze szpitali, bo takich oddziałów brakuje teraz najbardziej.

- Naszym zadaniem jest zbudowanie oddziału intensywnej terapii w szpitalu w miejscowości Entebe, na przedmieściach Kampali. To będzie dopiero trzeci oddział intensywnej terapii w Ugandzie dla osób chorych na COVID-19 - dodaje Wojciech Wilk.

Polski zespół chce też podzielić się doświadczeniami z miejscowymi lekarzami.

Uganda jest 7. misją Zespołu Ratunkowego PCPM od początku pandemii koronawirusa. W ostatnich miesiącach Polacy pomagali w walce z pandemią we Włoszech, Libanie, Etiopii czy Tadżykistanie.

pb

Czytaj także

Koronawirus pustoszy Afrykę. Najwięcej osób umiera teraz w Namibii, RPA i Ugandzie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 21:32
Światowa Organizacja Zdrowia informuje o alarmującym roznoszeniu się patogenu w Afryce. Tylko w ostatnim tygodniu liczba zgonów z powodu COVID-19 była tam o 43 procent większa niż tydzień wcześniej.
rozwiń zwiń