X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zamieszki na Zachodnim Brzegu. Rannych jest około 150 Palestyńczyków

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 22:59
Około 150 Palestyńczyków miało zostać rannych w starciach na Zachodnim Brzegu. Do zamieszek doszło w rejonie, w którym izraelscy osadnicy założyli nielegalny posterunek.
Palestyńczycy ewakuują rannego protestującego podczas starć z wojskami izraelskimi
Palestyńczycy ewakuują rannego protestującego podczas starć z wojskami izraelskimiFoto: PAP/EPA/ALAA BADARNEH

Niedaleko Nablusu grupy żydowskich osadników rozpoczęły kilka miesięcy temu budowę nielegalnego posterunku i prowizorycznych domów. Choć izraelskie władze obiecywały niedawno, że usuną osadników z tego terenu, to sytuacja na miejscu nie zmieniła się.

Posłuchaj
00:46 11207803_1.mp3 Zamieszki niedaleko Nablusu. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Palestyńczycy od miesięcy protestują przeciwko budowie. Według miejscowych źródeł medycznych, tym razem doszło do starć z izraelskim wojskiem, które miało użyć m.in. ostrej amunicji. Palestyńczycy podają, że rannych zostało co najmniej 146 osób.

Bliski Wschód FORUM 1200.jpg
Konflikt na Bliskim Wschodzie. Stanowcza odpowiedź Izraela na propozycję rozejmu

Od ponad pół wieku Izrael okupuje tereny palestyńskie na Zachodnim Brzegu oraz wschodnią część Jerozolimy. Na tych terenach powstało już 140 osiedli, w których mieszka ponad 600 tysięcy osób. W świetle prawa międzynarodowego, żydowskie osiedla na Zachodnim Brzegu są nielegalne, choć Izrael kwestionuje przepisy w tej sprawie.

Czytaj także:

Konflikt izraelsko-palestyński jest obecnie jednym z najdłużej trwających konfliktów na świecie. Jedną z największych przeszkód na drodze do pokoju jest właśnie sprawa izraelskich osadników.

bf

Czytaj także

"Niewiele potrzeba, by sytuacja ponownie się zaogniła". Michał Wojnarowicz o konflikcie w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 14:35
– Ostatnie godziny wskazują na stopniową deeskalację konfliktu, lecz niewiele potrzeba, by sytuacja ponownie się zaogniła – jeden skuteczniejszy atak, jedno większe uderzenie, które spowoduje dużą liczbę ofiar – i mamy na nowo reaktywację walk – powiedział Michał Wojnarowicz (analityk ds. Izraela i Palestyny, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hamas oczekuje rozejmu z Izraelem. "W ciągu dnia lub dwóch"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 07:00
Wysoki rangą urzędnik Hamasu powiedział, że spodziewa się, że bojownicy Izraela i Gazy osiągną zawieszenie broni "w ciągu jednego lub dwóch dni", co zakończy dziesięć dni transgranicznej przemocy - informuje agencja Reuters.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawieszenie broni pomiędzy Hamasem a Izraelem. Boćkowski: obie strony zyskują politycznie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 16:32
- Obie strony coś dla siebie ugrały i konflikt, zarówno dla Izraela jak i dla Hamasu, przestał być opłacalny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku. 
rozwiń zwiń