X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Represje wobec mediów w Rosji. Portal Insider i pięcioro dziennikarzy uznano za "zagranicznych agentów"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 17:42
Portal śledczy Insider oraz pięcioro dziennikarzy zostało włączonych przez rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości do rejestru mediów i osób pełniących funkcję zagranicznych agentów - poinformował portal rbk.ru.
Zgodnie z wolą ambasadorów przy UE, sankcje wobec Kremla miałyby być przedłużone
Zgodnie z wolą ambasadorów przy UE, sankcje wobec Kremla miałyby być przedłużoneFoto: Shutterstock/Leonid200922

mid-epa09355015 (1).jpg
"Daily Telegraph": Władimir Putin wywołuje kryzys energetyczny, by zachwiać porządkiem prawnym UE

Za zagranicznego agenta uznano łotewską firmę The Insider SIA, administrującą portalem Insider, a także dziennikarzy portalu Otkrytyje Miedia i portalu śledczego Projekt, który został niedawno uznany przez prokuraturę generalną Rosji za organizację niepożądaną. Za zagranicznych agentów uznano: Julię Apuchtinę, Sofiję Grojsman, Aleksieja Posternaka, Ilję Rożdiestwienskiego i Michaiła Rubina.

Insider zajmował się wraz z platformą śledczą Bellingcat m.in. badaniem próby otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego oraz operacji rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU w Czechach i Bułgarii.

Czytaj także:

Portal określa sam siebie jako specjalizujący się w śledztwach dziennikarskich oraz analityce politycznej. Jego redakcja znajduje się w Rydze, a znaczna część jego materiałów jest poświęcona Rosji, choć zajmuje się także Białorusią, Ukrainą i innymi krajami, przede wszystkim Europy Wschodniej.

Portal Projekt, założony w 2018 roku w USA przez Romana Badanina, który ukończył studia na amerykańskim uniwersytecie Stanford, jest jednym z ostatnich rosyjskich mediów specjalizujących się w śledztwach. Na portalu tym opublikowano wyniki wielu dochodzeń na temat niezwykle bogatych współpracowników prezydenta Rosji Władimira Putina.

kp

Czytaj także

"Nie przestrzega zasad cywilizowanego świata". Wiceszef MSZ o relacjach z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 11:49
Relacje polsko-rosyjskie są trudne, przepojone szeregiem złych emocji, ale wynikających przede wszystkim z działań Rosji, z agresywnej polityki na wschodzie Europy - uważa wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Jak dodał, należy inaczej patrzeć na władzę na Kremlu, a inaczej na rosyjskie społeczeństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blokada stron internetowych Czeskiego Radia. Praga oczekuje wyjaśnień od Rosji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:55
Czeski MSZ będzie domagał się od Rosji wyjaśnień w związku z blokowaniem stron internetowych czeskiego radia publicznego. Poinformował o tym na Twitterze szef czeskiej dyplomacji, Jakub Kulhanek.
rozwiń zwiń