X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Swiatłana Cichanouska złożyła kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 05:53
Przebywająca w Waszyngtonie liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska złożyła kwiaty pod znajdującym się naprzeciwko Białego Domu pomnikiem Tadeusza Kościuszki. W ceremonii wzięli udział ambasadorowie Polski i Litwy w Waszyngtonie oraz USA w Mińsku. 
Ceremonia złożenia kwiatów  pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Ceremonia złożenia kwiatów pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Foto: twitter.com/Sviatlana Tsikhanouskaya

Swiatłana Cichanouska powiedziała, że Stany Zjednoczone wspierają naród Białoruski i wezwała do stanowczych działań wobec władz w Mińsku.

Czytaj także:
ciechanousa 1200.jpg
Cichanouska z wizytą w USA. "Opuszczam ten kraj z konkretnymi rezultatami dla narodu białoruskiego"

- Z jednej strony potrzebujemy większej presji na reżim poprzez sankcje oraz śledztwa w sprawie zbrodni popełnionych przez kryminalistów z Białorusi. Z drugiej strony potrzebne jest wsparcie społeczeństwa obywatelskiego - mówiła liderka opozycji. 

Posłuchaj
00:14 11206173_2.mp3 Swiatłana Cichanouska wezwała do stanowczych działań wobec władz w Mińsku. (IAR)

Pamięć o Kościuszce 

Swiatłana Cichanouska przypomniała, że Tadeusz Kościuszko opowiadał się za prawami człowieka i rządami prawa i że każdy kto wspiera naród Białoruski w jego walce - jest jak Kościuszko.

W ceremonii złożenia kwiatów wzięli udział ambasador Litwy w USA Audra Plepyte, ambasador USA w Mińsku Julia Fisher oraz ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek.

Czytaj także:
Cichanouska 1200 free tt.jpg
"To walka między przeszłością i przyszłością". Cichanouska o sytuacji na Białorusi

- To była inicjatywa pani Cichanouskiej żeby złożyć kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie i zaprosiła do tej uroczystości mnie oraz panią ambasador Litwy. Dla nas to było bardzo ważne, ponieważ Kościuszko jest symbolem i bohaterem tych trzech narodów - polskiego, litewskiego i białoruskiego, ale też i amerykańskiego, dlatego była z nami pani ambasador Julie Fisher - mówił Piotr Wilczek. 

Posłuchaj
00:29 11206173_1.mp3 Piotr Wilczek o złożeniu kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. (IAR) 

Czytaj także:

Wizyta w USA

Czytaj także:
Cichanouska PAP 1200.jpg
Cichanouska po spotkaniu z Blinkenem: USA podejmie silne działania przeciw Łukaszence

Swiatłana Cichanouska spotkała się w Waszyngtonie z wysokimi rangą przedstawicielami administracji Joe Bidena, w tym szefami Departamentu Stanu i Narodowej Rady Bezpieczeństwa.

Liderka opozycji rozmawiała też z licznymi przedstawicielami Kongresu, instytucji rządowych, korpusu dyplomatycznego i ośrodków analitycznych.

jbt

Czytaj także

USA nakładają kolejne sankcje na Białoruś. To odpowiedź na trwające represje

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 18:35
Stany Zjednoczone przyłączają się do Europy i nakładają kolejne sankcje wobec Białorusi. Departament Stanu poinformował, że sankcje są odpowiedzią na zmuszenie do lądowania samolotu Ryanair, aresztowania dziennikarzy i łamanie praw człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest wojowniczką o wolność". Kongresmeni apelują do Bidena o spotkanie z Cichanouską

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 07:27
Kongresmeni z nowo utworzonego zespołu parlamentarnego przyjaciół Białorusi zaapelowali w środę w liście do prezydenta Joe Bidena, by ten spotkał się z przywódczynią białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską podczas jej podróży do USA w lipcu.
rozwiń zwiń