X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Cichanouska z wizytą w USA. "Opuszczam ten kraj z konkretnymi rezultatami dla narodu białoruskiego"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 23:09
Przebywająca w Waszyngtonie liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska złożyła kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. W ceremonii wzięli udział ambasadorowie Polski i Litwy w Stanach Zjednoczonych oraz ambasador USA w Mińsku. Cichanouska wysoko oceniła przebieg swojej wizyty w USA oraz rozmowy z amerykańskimi władzami.
Swiatłana Cichanouska z wizytą w USA
Swiatłana Cichanouska z wizytą w USAFoto: @Tsihanouskaya

Cichanouska w wazyngtonie 18.07.2021.jpg
Swiatłana Cichanouska rozpoczęła wizytę w USA

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem zlokalizowanym w Parku Lafayette’a naprzeciwko Białego Domu wraz z ambasadorami Piotrem Wilczkiem, Audrą Plepyte i Julią Fisher, liderka białoruskiej opozycji powiedziała, że Tadeusz Kościuszko jest bohaterem wszystkich czterech narodów: USA, Polski, Litwy i Białorusi. 

- W tym momencie wszyscy jesteśmy jak Kościuszko ponieważ opowiadamy się za wspólnymi wartościami, prawami człowieka i rządami prawa na Białorusi. Każdy, kto wspiera w tym naród Białoruski, jest Kościuszką - mówiła.

Posłuchaj
00:59 11205947_1.mp3 Swiatłana Cichanouska z wizytą w USA. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Swiatłana Cichanouska powiedziała, że rozmawiała w Waszyngtonie o zwiększeniu presji na reżim Łukaszenki oraz wsparciu społeczeństwa obywatelskiego. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia Cichanouska powiedziała, że nie jest rozczarowana, że nie spotkała się z prezydentem Bidenem.

- Nie przyjechaliśmy tu po piękne zdjęcia. Zostaliśmy przyjęci na najwyższym szczeblu i opuszczamy ten kraj z konkretnymi rezultatami dla narodu białoruskiego - mówiła Cichanouska, która spotkała się w Waszyngtonie z szefami Departamentu Stanu i Narodowej Rady Bezpieczeństwa, licznymi przedstawicielami Kongresu, instytucji rządowych, korpusu dyplomatycznego i ośrodków analitycznych.

kp

Czytaj także

Białoruś: dziennikarze Radia Swaboda nie wyszli z aresztu. Nie dopuszczono do nich adwokatów

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 22:23
Dziennikarze Radia Swaboda, których zatrzymano na Białorusi 16 lipca, nie wyszli na wolność po trzech dniach pobytu w areszcie. Ich macierzysta redakcja twierdzi, że dwaj reporterzy zostaną w areszcie przez co najmniej dziesięć dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: Zachód dąży do trzeciej wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 08:05
- Prowadząc "wojnę hybrydową" wobec Białorusi, Rosji i Chin, państwa europejskie nie tylko tworzą punkt zapalny, ale też dążą do rozpętania trzeciej wojny światowej - oświadczył Alaksander Łukaszenka w wywiadzie telewizyjnym.
rozwiń zwiń