X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Negocjacje ws. Turowa zawieszone do przyszłego czwartku

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 17:30
Zakończył się kolejny dzień polsko-czeskich negocjacji w sprawie kopalni Turów. Czwartkowa runda rozmów dotyczyła wyników prac grup roboczych, które w ubiegłym tygodniu omawiały związane z działalnością kopalni sprawy techniczne i prawne.
KWB Turów
KWB Turów Foto: Forum/DAVID W CERNY

kopalnia turów free shutt 1200 .jpg
Sprawa kopalni Turów. Sawicki: w najbliższych tygodniach raczej nie dojdzie do porozumienia

Czeski "Denik N", cytując czeskiego ministra środowiska Richarda Brabca, podał dziś, że kwestią sporną w negocjacjach dotyczących Turowa są obecnie ewentualne sankcje. Według Brabca strona polska nie chce, żeby znalazły się one w finalnej wersji umowy i nalega, aby ustalenia były oparte na wzajemnym zaufaniu.

Polski wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński w rozmowie z Polskim Radiem nie chciał komentować tej kwestii. Podkreślił jedynie, że zadaniem jego delegacji jest wypracowanie kompromisu, który zabezpieczy interesy Polski.

Czytaj także:

- Podpiszemy tylko taką umowę, która pozwoli nam w długim horyzoncie czasowym rozwiązać wszystkie kwestie sporne, ale oczywiście na takich warunkach, które będą zabezpieczać polskie interesy - powiedział wiceminister.

Wypracowanie kompromisu ma doprowadzić do wycofania pozwu przeciwko Polsce, który Czesi złożyli w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Obie strony wrócą do rozmów w przyszły czwartek.

kp

Czytaj także

"Nie są łatwe, ale wierzę, że uda się zawrzeć porozumienie". Jacek Sasin o rozmowach z Czechami ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 11:38
Rozmowy z Czechami ws. Turowa są trudne, ale jestem optymistą i wierzę, że uda się zawrzeć porozumienie w tej sprawie - powiedział w poniedziałek minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna tura negocjacji z Czechami ws. Turowa. "Szukamy najlepszego rozwiązania dla Polski"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 09:56
W Pradze wznowiono polsko-czeskie negocjacje w sprawie kopalni Turów. Wypracowanie kompromisu i podpisanie międzyrządowej umowy ma doprowadzić do wycofania pozwu przeciwko Polsce, który Czesi złożyli w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rozmowy trwają z przerwami od 17 czerwca.
rozwiń zwiń