X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Unijny Mechanizm Ochrony Ludności. Polska pomoc humanitarna dotarła na Litwę

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:00
Polska pomoc humanitarna dotarła dzisiaj na Litwę. Jest to pilna odpowiedź naszego kraju na zgłoszone przez Wilno zapotrzebowanie pomocowe w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Związane jest ono ze znacznym napływem na Litwę nielegalnych migrantów.
Frontex rozmieści 60 funkcjonariuszy straży granicznej w związku z kryzysem migracyjnym na Litwie
Frontex rozmieści 60 funkcjonariuszy straży granicznej w związku z kryzysem migracyjnym na Litwie Foto: PAP/EPA/STR

Posłuchaj
00:51 11205388_1.mp3 Polska pomoc humanitarna dotarła na Litwę. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
 
40b8af4d-0dd4-46f9-a43b-60dfd5fa2c3f (1).jpg
Polska wysyła pomoc humanitarną na Litwę w związku kryzysem migracyjnym

Konwój z pomocą humanitarną przygotowany został przez Rządową Agencją Rezerw Strategicznych. Wartość przysłanych rzeczy to około 740 tysięcy złotych. W skład transportu wchodzi m.in. kilkadziesiąt namiotów, ponad tysiąc koców, sześć generatorów i systemy grzewcze na paliwo.

Chargé d'affaires Polski na Litwie Anna Kozłowska-Słupek powiedziała, że drugi konwój przygotowany przez ministerstwo obrony narodowej, ma dotrzeć do Wilna jutro. Jak zaznaczyła, jest to tylko część wsparcia. Polska udzieli też pomocy w ramach unijnej agencji ds. ochrony granic Frontex. - Trzydziestu dodatkowych funkcjonariuszy będzie wspierało ochronę granicy Litwy z Białorusią. Zostanie też przekazany dodatkowy pojazd patrolowy - dodała Anna Kozłowska-Słupek.

"Stoimy ramię w ramię"

- Stoimy ramię w ramię, nie tylko jako sąsiedzi i partnerzy, ale też jako przyjaciele Litwy - powiedziała dyplomatka. Wiceminister spraw wewnętrznych Arnoldas Abramavicius zaznaczył, że relacje z polskim MSW zostały nawiązane, gdy tylko wybuchł kryzys migracyjny. - To zrozumiałe, że ta współpraca przerodziła się w to wsparcie - powiedział.

Czytaj również:

Litewskie władze uważają, że za przerzutem ludzi przez litewską granicę stoi reżim Łukaszenki. Ostatniej doby litewskie służby zatrzymały 110 osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Od stycznia zatrzymano już ponad 2300 imigrantów. Większość z nich to obywatele państw Bliskiego Wschodu. W całym 2020 roku litewskie służby zatrzymały 81 osób, które chciały dostać się na Litwę.

nt

Czytaj także

"Jednym z głównych tematów sprawa Polaków na Litwie". Elżbieta Witek z wizytą Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 18:26
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przebywa z pierwszą oficjalną wizytą na Litwie. W wileńskim Domu Kultury Polskiej spotkała się z przedstawicielami polskiej mniejszości na Litwie. Dziś wieczorem marszałek będzie rozmawiać z litewską minister sprawiedliwości Eweliną Dobrowolską. Początek spotkania ok. 20 czasu polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To zwykła, niska zemsta". Zarembiuk o uchodźcach sprowadzanych przez Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 14:45
- Mszcząc się na Zachodzie i Unii Europejskiej, Białoruś przysyła na granice z Polską i Litwą uchodźców m.in. z Iraku i krajów afrykańskich. Najpierw wysyła po nich samoloty, zarabia na tym pieniądze, później uchodźcy proszą o azyl w Polsce i na Litwie. To państwowe piractwo - mówił w Polskim Radiu 24 Aliaksandr Zarembiuk (fundacja "Białoruski Dom").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napływ nielegalnych migrantów z Białorusi. MSWiA: Litwa wystąpiła do UE o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 19:59
Litwa na Radzie Unii Europejskiej ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych przedstawiła aktualną sytuację na granicy z Białorusią i nawiązała do potrzeb w dziedzinie recepcji migrantów; w tym celu wystąpiła do UE z wnioskiem o pomoc materialną - podało w czwartek MSWiA.
rozwiń zwiń