X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pomoc dla Szpitala Południowego w Warszawie. Prezes NFZ: trwają rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 15:00
- Trwają rozmowy dotyczące dalszej pomocy Szpitalowi Południowemu w Warszawie - zapewnił w czwartek prezes NFZ Filip Nowak. - Dyrektor oddziału wojewódzkiego jest na bieżąco w kontakcie z panią prezes, która teraz zarządza szpitalem i myślę, że możemy być spokojni, jeśli chodzi o przyszłość - dodał.
Szpital Południowy w Warszawie
Szpital Południowy w WarszawieFoto: shutterstock.com/ArtMediaFactory

1200 niedzielski free.jpg
"Zmieni filozofię działania systemu". Minister zdrowia o ustawie dot. jakości w opiece zdrowotnej

W środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski kolejny raz zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o zwrot Szpitala Południowego, w którym od lutego działa szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Trzaskowski podkreślał, że szpital generuje długi, które w tej chwili sięgają 20 mln zł.

W czwartek podczas briefingu w Dolnośląskim Centrum Onkologii z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, do sprawy odniósł się szef NFZ Filip Nowak.

"Rozpoczęta inwestycja"

Nowak, przypominając historię powstawania szpitali tymczasowych, podkreślił, że spełniły one swoją rolę, ale zaznaczył równocześnie, że były one powoływane "w trybie bardzo szybkim", a niektóre z nich powstawały na bazie rozpoczętych inwestycji. - Szpital Południowy to jest właśnie ta rozpoczęta inwestycja, w której zorganizowano pomoc pacjentom covidowym - powiedział.

- Oczywiście, że nie zostawimy żadnego szpitala. Ani tego, który organizował szpital tymczasowy, ani tego, w którym właśnie powstawał ten szpital, bez pomocy - zapewnił szef NFZ.

- Obecnie wypracowaliśmy mechanizmy umożliwiające przede wszystkim pomoc w uzyskaniu wynagrodzenia odpowiedniego, godnego wynagrodzenia personelowi medycznemu, który pomagał pacjentom covidowym - wyjaśnił.

operacja free lekarze free szpital free shutt 1200  .png
Pielęgniarki i ratownicy medyczni będą mogli asystować przy operacjach? Jest projekt MZ

Trwają rozmowy 

- Rozmowy dotyczące dalszej pomocy temu szpitalowi trwają - poinformował Nowak. - Dyrektor oddziału wojewódzkiego jest na bieżąco w kontakcie z panią prezes, która teraz zarządza szpitalem i myślę, że możemy być spokojni, jeśli chodzi o przyszłość - zapewnił prezes NFZ.

Podkreślił również, że przy okazji powstania szpitala tymczasowego w Szpitalu Południowym w Warszawie, była szansa na przyspieszenie realizacji tej inwestycji. - Myślę, że dla wszystkich warszawiaków to jest dobra wiadomość - dodał.

Szpital tymczasowy

Od 15 lutego w Szpitalu Południowym w Warszawie działa szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Polecenie utworzenia szpitala tymczasowego w tej placówce wydał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Pod koniec marca, na wniosek wojewody, minister zdrowia Adam Niedzielski wydał decyzję o wprowadzeniu pełnomocnika do spółki Szpital Solec. Została nim dr Ewa Więckowska, była prezes spółki Solec od 2013 roku, która 22 lutego, po ponad siedmiu latach prezesowania, zrezygnowała z pełnienia tej funkcji.

Czytaj także:

Pod koniec maja prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystosował do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego pismo z wnioskiem o zwrot Szpitala Południowego. W czerwcu władze stolicy ponowiły ten wniosek. 

nt

Czytaj także

"Przywracanie leczenia we wszystkich dziedzinach". Adam Niedzielski o priorytecie MZ

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 14:37
- Wychodzimy z trzeciej fali pandemii. Obecnie głównym celem działalności ministerstwa zdrowia i premiera jest przywracanie po pandemii COVID-19 możliwości leczenia we wszystkich dziedzinach - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabieg "na wagę złota". W łódzkim szpitalu im. Jonschera po raz pierwszy przeszczepiono rogówkę

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 17:54
Na oddziale okulistyki szpitala im. Jonschera w Łodzi po raz pierwszy wykonano zabieg przeszczepu rogówki. - W dobie pandemii, gdy liczba przeszczepów spadła o 20 proc. taka informacja jest na wagę złota - podkreślił konsultant wojewódzki ds. transplantologii dr hab. Adam Durczyński.
rozwiń zwiń