X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UE nie będzie renegocjować umowy brexitowej. Szefowa KE odpowiada premierowi Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 14:24
Szefowa Komisji Europejskiej powiedziała premierowi Wielkiej Brytanii, że nie będzie zgody Unii na zmiany w umowie brexitowej. Ursula von der Leyen poinformowała na Twitterze o rozmowie telefonicznej z Borisem Johnsonem. "Unia będzie kreatywna i elastyczna, ale nie będzie renegocjować umowy" - dodała przewodnicząca Komisji.
Boris Johnson i Ursula von der Leyen
Boris Johnson i Ursula von der LeyenFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com
rada europejska free ok post brexit shutt 1200 .jpg
"To jest rozwód. Brexit to ostrzeżenie". PE ratyfikował unijno-brytyjską umowę

Wczoraj możliwość renegocjacji odrzucił wiceprzewodniczący Komisji Marosz Szefczovicz. Była to odpowiedź na wniosek władz w Londynie dotyczący wprowadzenia zmian w porozumieniu określającym warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

Chodzi o zapisy dotyczące granicy między brytyjską Irlandią Północną a unijną Republiką Irlandii. By uniknąć kontroli granicznych na wyspie, granice przesunięto na Morze Irlandzkie. Oznacza to granicę wewnętrzną w Królestwie, bo towary do Irlandii Północnej na przykład z Anglii są traktowane jak te z importu. Londyn narzeka, że to powoduje koszty dla biznesu i grozi problemami przy ciągłości dostaw.

dn

Czytaj także

"Pragniemy uzgodnić nową równowagę w Irlandii Północnej". Londyn chce renegocjować umowę brexitową

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 19:29
Londyn chce renegocjować umowę brexitową. Chodzi o zapisy dotyczące Irlandii Północnej, punktu zapalnego na mapie świata. Unia Europejska na razie mówi "nie".
rozwiń zwiń