X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przeładowana łódź w drodze do Europy. Utonęło kilkunastu imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 03:04
U wybrzeży Tunezji utonęło 17 bengalskich imigrantów, którzy usiłowali, przeprawiając się przez Morze Śródziemne, dotrzeć z Libii do Włoch. Poinformował o tym Tunezyjski Czerwony Półksiężyc.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alessio Tricani / Shutterstock.com

Straż przybrzeżna uratowała ponad 380 imigrantów. Obywatele między innymi Syrii, Egiptu, Sudanu, Erytrei, Bangladeszu i Mali wypłynęli z 40-tysięcznego miasta Zuwara na północnym zachodzie Libii.

syryjczycy uchodźcy free shut 1200.jpg
Znów narasta kryzys migracyjny. Najwięcej wniosków azylowych złożono w Niemczech

W ostatnich miesiącach do podobnych tragedii u wybrzeży Tunezji dochodzi coraz częściej. Wraz z poprawą warunków pogodowych coraz więcej ludzi usiłuje bowiem dostać się z Tunezji i Libii do Europy.

Jeden z głównych szlaków migracyjnych do Europy wiedzie przez Morze Śródziemne do Włoch. W ostatnich latach niebezpiecznej przeprawy, często na przepełnionych i niezdatnych do użytku łodziach, podjęły się setki tysięcy osób. Wielu z nich ucieka przed ubóstwem i konfliktami w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Liczba migrantów przybywających do Włoch, kraju leżącego na głównym szlaku migrantów w głąb Europy, w ostatnich latach spadała, jednak w 2021 r. zaczęła ponownie rosnąć. 

fc

Czytaj także

Migranci masowo przypływają do Włoch. Coraz częściej przejmuje ich mafia

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 12:17
Do Włoch w pierwszym półroczu przez Morze Śródziemne przybyło niemal 7 tysięcy migrantów, ponad dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Dane podało włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Statek z 572 migrantami otrzymał zgodę na zawinięcie do portu na Sycylii

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 03:30
Statek organizacji pozarządowej Ocean Viking z 572 migrantami, uratowanymi w ostatnich dniach na Morzu Śródziemnym, otrzymał od władz Włoch zgodę na wpłynięcie do portu Augusta na Sycylii. Załoga alarmowała, że sytuacja na pokładzie pogarsza się.
rozwiń zwiń