X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nasz naród wykazał się ogromną solidarnością". Król Belgii podczas święta narodowego mówił o walce z powodzią

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:18
W Belgii dziś święto narodowe. 21 lipca 1831 roku pierwszy król Leopold złożył przysięgę i wstąpił na tron. Rok wcześniej Belgia odłączyła się od Niderlandów. Tegoroczne obchody święta narodowego są w cieniu powodzi, która nawiedziła kraj w ubiegłym tygodniu. Zginęło co najmniej 31 osób, ponad 50 jest poszukiwanych.
Królowa Matylda wraz z królem Filipem
Królowa Matylda wraz z królem FilipemFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

W tradycyjnym orędziu do narodu Król Belgów Filip mówił z uznaniem o solidarności i o sile narodu. - Bezprecedensowa katastrofa naturalna - to były pierwsze słowa Króla w przemówieniu do Belgów. - Bilans ofiar śmiertelnych jest bolesny. Zniszczenia są ogromne. Wiele osób straciło wszystko, dorobek życia w ciągu kilku godzin - powiedział Król Filip.

Posłuchaj
00:53 11202389_1.mp3 W Belgii święto narodowe w cieniu powodzi, Król mówi o solidarności i sile (IAR)

 

belgia 1200 pap.jpg
116 zaginionych. Wzrosła liczba osób, z którymi nie ma kontaktu po powodzi w Belgii

Z uznaniem mówił o pracy służb ratunkowych, strażaków i żołnierzy, ale też i wolontariuszy. - W obliczu przeciwności nasz naród wykazał się ogromną solidarnością - podkreślił. Kilkuminutowe przemówienie Król Filip zakończył optymistycznym akcentem, wiarą w siłę Belgów oraz w zdolność kraju do odbudowy.

Czytaj także:

Dzisiejsze uroczystości z okazji święta narodowego w związku z powodzią zostały ograniczone do minimum. Nie będzie dużej parady wojskowej, bo część żołnierzy jest na zalanych terenach. W pokazie lotniczym nie wezmą udziału śmigłowce, wykorzystywane podczas powodzi. Także część artystyczna została skrócona, zmieniono oprawę muzyczną.

dz

Czytaj także

Powódź stulecia w Niemczech. 165 osób nie żyje, ponad 170 nadal poszukiwanych

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 17:48
165 osób nie żyje, ponad 170 nadal jest zaginionych - to bilans gwałtownych powodzi, które przeszły przez dwa regiony w Niemczech - Nadrenię Północną-Westfalię oraz Nadrenię-Palatynat. Takie liczby podają lokalne media. Nadal trwa usuwania skutków powodzi i poszukiwanie zaginionych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Most tymczasowy w Krzyszkowicach. Dziś wojsko dokona rekonesansu pod budowę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 00:43
Po weekendowych ulewach, które spowodowały duże straty w gminie Myślenice z użytkowania wyłączony został most w Krzyszkowicach. Około stu mieszkańców nie ma dojazdu do domów. - Rozważamy budowę w tym miejscu mostu tymczasowego – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zalane stacje metra i ulice, przerwana tama. "Powódź stulecia" w jednej z chińskich prowincji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 07:46
Położoną w środkowych Chinach prowincję Henan nawiedziła powódź określana mianem „powodzi tysiąclecia”. W mieście Zhengzhou z brzegów wystąpiła Rzeka Żółta. Zalane zostało tam m.in. metro, w którym - według szacunków lokalnych władz - zginęło 12 osób.
rozwiń zwiń