X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obostrzenia dla niezaszczepionych. 30 mln Francuzów dotkniętych nowymi restrykcjami

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 03:04
Francja wprowadza nowe przepisy sanitarne w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. Od dziś osoby nieposiadające paszportu covidowego nie mają dostępu do miejsc rozrywki i kultury. Rząd wprowadził również obowiązek szczepień dla personelu medycznego. Od kilku dni w wielu miastach odbywają się protesty przeciwko nowym przepisom.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Keitma / Shutterstock.com

Od dziś niemal 30 milionów Francuzów, którzy do tej pory nie przyjęli szczepionki przeciwko COVID-19 nie może pójść do kina, muzeum, restauracji, baru czy dużej galerii handlowej lub obiektu sportowego bez wykonania testu na obecność koronawirusa.

passport mid-epa09350331 1200.jpg
"Weszliśmy w czwartą falę". Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem we Francji

Osoby bez paszportu covidowego nie mają również dostępu do wydarzeń gromadzących więcej niż 50 osób. Zasady te nie dotyczą osób poniżej 12. roku życia. Za brak przestrzegania nowych przepisów grozi kara do 1500 euro.

Czytaj także:

Francuski rząd wprowadził także obowiązkowe szczepienia dla personelu medycznego. Pracownicy służby zdrowia mają czas do 15 września na przyjęcie szczepionki, po czym osoby niezaszczepione będą zwalniane z pracy.

W przyszłych tygodniach Francja wprowadzi kolejne restrykcje dla osób, które nie przyjęły szczepionki.

szczepienie shutterstock 1200.jpg
Szczepienia staną się obowiązkowe? Premier wyjaśnia

- Chcemy obciążać restrykcjami niezaszczepionych, a nie wszystkich obywateli - tłumaczył kilka dni temu prezydent Macron.

Przemówienie francuskiego prezydenta wywołało masowe protesty. W sobotę na ulice kilkunastu francuskich miast wyszło ponad 115 tysięcy osób. W odpowiedzi francuski rząd ogłosił, że skieruje ustawę wprowadzającą nowe restrykcje sanitarne do Rady Konstytucyjnej.

fc

Czytaj także

Prof. Parczewski: fale zakażeń w innych krajach ewidentnie przebiegają wśród niezaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 10:16
Świat się w naturalny sposób podzieli na niezaszczepionych i zaszczepionych, czyli na tych, którzy będą chorowali i mogą zachorować ciężko versus tych, którzy nie będą chorowali i w niewielkim procencie przypadków mogą zachorować lekko – powiedział specjalista ds. chorób zakaźnych prof. Miłosz Parczewski, komentując sytuację pandemiczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najwyższe wskaźniki są wśród osób młodych". Francuski minister zdrowia o czwartej fali zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 10:46
- Czwarta fala zakażeń koronawirusem we Francji to "epidemia młodych"; w części departamentów kraju wskaźniki infekcji są najwyższe wśród osób w wieku 20-30 lat – oświadczył minister zdrowia Olivier Veran. Wyraził obawę, że wysoko zakaźny wariant Delta rozprzestrzeni się również na osoby starsze.
rozwiń zwiń