X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: dziennikarze Radia Swaboda nie wyszli z aresztu. Nie dopuszczono do nich adwokatów

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 22:23
Dziennikarze Radia Swaboda, których zatrzymano na Białorusi 16 lipca, nie wyszli na wolność po trzech dniach pobytu w areszcie. Ich macierzysta redakcja twierdzi, że dwaj reporterzy zostaną w areszcie przez co najmniej dziesięć dni.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: txking/ Shutterstock

Po tym czasie dziennikarze powinni zostać wypuszczeni, chyba że usłyszą zarzuty lub zapadnie decyzja o zastosowaniu aresztu jako środka zapobiegawczego.

Czytaj także:
Cichanouska 1200 free tt.jpg
"To walka między przeszłością i przyszłością". Cichanouska o sytuacji na Białorusi

Według Radia Swaboda, które powołuje się na źródło w areszcie, za kratami mają pozostać Aleh Hruzdziłowicz i Aleś Daszczyński. Rozgłośnia nie ma informacji na temat statusu trzeciej zatrzymanej, byłej dziennikarki Swabody – Inesy Studzińskiej. Pojawiła się jednak niepotwierdzona informacja, że 64-letnia reporterka rozpoczęła głodówkę.

Do dziennikarzy nie dopuszczono adwokatów – twierdzi Radio Swaboda. Nie wiadomo też, jakie zarzuty stawiają im organy śledcze.

Hruzdziłowicz, Daszczyński i Studzińska to - jak piszą media – weterani dziennikarstwa, którzy przez wiele lat pracowali w Radiu Swaboda. Zostali zatrzymani po rewizjach 16 lipca. Tego dnia funkcjonariusze sił bezpieczeństwa wkroczyli również, po wyłamaniu drzwi, do siedziby radia.

Czytaj także:

Walka z mediami

Czytaj także:
białoruś kraty shutterstock_1882760551 1200.jpg
Kary łagru dla uczestników opozycyjnych demonstracji na Białorusi. Jest decyzja sądu

16 lipca przeprowadzono rewizje u ponad 20 dziennikarzy niezależnych mediów białoruskich. W sumie – jak pisze portal Naviny.by – w ciągu minionych 12 dni przeprowadzono ponad 60 rewizji w redakcjach i mieszkaniach ich pracowników, a od początku roku – ponad 110. Za kratami przebywa 33 pracowników mediów.

Jesienią 2020 roku Radio Swaboda, podobnie jak inne media zagraniczne, zostało pozbawione akredytacji. Komentatorzy zwracają uwagę, że obecny atak na finansowaną przez władze USA rozgłośnię zbiegł się z wizytą liderki opozycji Swiatłany Cichanouskiej w Waszyngtonie.

Władze Białorusi ogłosiły niedawno, że media niezależne oraz organizacje pozarządowe, które stały się obiektem nagonki, miały „finansować protesty” i uczestniczyć w nieoficjalnych przepływach pieniędzy. Większość mediów niezależnych na Białorusi jest dostępna wyłącznie w sieciach społecznościowych i przez VPN.

jbt

Czytaj także

Represje wobec niezależnych mediów na Białorusi. Kolejni dziennikarze opuszczają kraj

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 21:07
Po fali zatrzymań niezależnych dziennikarzy na Białorusi i masowych rewizjach, znani białoruscy dziennikarze opuszczają swój kraj. Dźmitry Łukaszuk, redaktor rozgłośni Euroradio, wyjechał do Polski, a publicysta Radia Swaboda Wital Cyhankou na Ukrainę. Obaj dziennikarze, którzy opuścili Białoruś, należą do weteranów niezależnego dziennikarstwa w tym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewizje mieszkań na Białorusi. Obrońcy praw człowieka: ponad pół tysiąca osób ze statusem więźniów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 10:15
Funkcjonariusze białoruskich służb rozpoczęli rano rewizje mieszkań obrońców praw człowieka ze zdelegalizowanej organizacji "Wiasna". Na Białorusi od tygodnia trwają przeszukania w redakcjach oraz mieszkaniach niezależnych dziennikarzy i działaczy społecznych.
rozwiń zwiń