X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jeff Bezos "dotknął gwiazd". Udany lot w kosmos najbogatszego człowieka świata

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 16:00
Najbogatszy człowiek świat Jeff Bezos wzniósł się w prywatnej rakiecie w przestrzeń kosmiczną razem z trójką współpasażerów. Cała podróż trwała ok. 10 min. Uczestnicy "wyprawy" wylądowali już bezpiecznie na ziemi.
Najbogatszy człowiek świata w kosmosie
Najbogatszy człowiek świata w kosmosieFoto: FORUM/Zuma Press

Bezos, właściciel firmy Blue Origin i założyciel Amazona, zabrał ze sobą w kosmiczną podróż swojego brata Marka, 82-letnią Wally Funk (jedna z kobiet, która w latach 60. XX wieku przeszła szkolenie dla astronautów, lecz nie poleciała w kosmos ze względu na płeć) oraz Olivera Daemena, 18-letniego studenta fizyki. Funk będzie najstarszą, a Daemen najmłodszą w historii osobą podbijającą kosmos.

pap_19690501_004 Armstrong 663x364.jpg
Neil Armstrong - człowiek, który zrobił wielki krok dla ludzkości


Rakieta New Shepard wystartowała z Van Horn w stanie Teksas i osiągnęła pułap 106 km nad Ziemią. Przewyższy ona wysokość lotu rakiety innego miliardera, Richarda Bransona, właściciela Virgin Galactic, który odbył pierwszy w historii komercyjny lot załogowy w kosmos kilka dni wcześniej, 11 lipca.

Czytaj również:

Przed wtorkowym lotem firma Blue Origin przeprowadziła, począwszy od 2015 roku, 15 pomyślnych bezzałogowych lotów testowych. Bezos już zapowiedział, że jeśli planowany lot zakończy się sukcesem, dwa kolejne odbędą się pod koniec bieżącego roku.

Lot New Shepard jest lotem rocznicowym, upamiętnia pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu z 20 lipca 1969 roku, do którego doszło podczas amerykańskiej misji załogowej Apollo 11.

dz

Czytaj także

"Historia przyszłości". Mickiewicz przewidział radio, telewizję i loty w kosmos

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 05:51
Najbardziej tajemniczy utwór Adama Mickiewicza jest dowodem, że nie bez przyczyny nazywano tego pisarza "wieszczem". Mamy tu i science fiction, i political fiction, i elementy dystopii. A raczej: mielibyśmy, gdyż dzieło... nie istnieje. I to nie istnieje na co najmniej kilka sposobów. Los "Historii przyszłości" był bowiem dość skomplikowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekundy zamiast miesięcy pracy. Błyskawiczna klasyfikacja galaktyk dzięki sztucznej inteligencji

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 06:39
Powstała sztuczna inteligencja, która w kilka sekund potrafi przypisać tysiące galaktyk do odpowiednich kategorii. Specjaliści potrzebowaliby na to miesięcy. Dzięki klasyfikacji galaktyk ludzkość zbliża się do poznania prawideł ich powstawania i ewolucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reklama w kosmosie. Czy przestrzeń nad naszymi głowami zamieni się w gigantyczny billboard?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 15:00
Elon Musk, wizjoner, o którym co kilka tygodni robi się bardzo głośno, przedstawił kolejny plan podboju kosmosu. Tym razem prowadzona przez niego firma SpaceX planuje wypuszczenie do przestrzeni kosmicznej satelity emitującego reklamy.
rozwiń zwiń