X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izraelscy naukowcy ogłaszają "znaczący postęp" w poszukiwaniu lekarstwa na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 11:01
Dwa badania Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, opublikowane w czasopismach naukowych "Viruses" i "Pharmaceuticals", wykazały znaczący postęp w poszukiwaniu lekarstwa na koronawirusa – informuje we wtorek dziennik "Israel Hajom".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Konstantin Kolosov

Profesor Wydziału Chemii Biologicznej Uniwersytetu Hebrajskiego Isaja Arkin zlokalizował 12 inhibitorów już zatwierdzonych do stosowania u ludzi, które zapobiegają zakażeniu organizmu przez koronawirusa.

Francja koronawirus free 1200.jpg
"Najwyższe wskaźniki są wśród osób młodych". Francuski minister zdrowia o czwartej fali zakażeń

Kanały jonowe

Prof. Arkin, który kierował badaniami nad potencjalnymi lekarstwami na wiele wirusów, skupił swoje wysiłki badawcze na kanałach jonowych, odgrywających istotną rolę na drodze do infekcji - podaje na swej stronie gazeta.

W pierwszym badaniu zlokalizowano dwa inhibitory: Gliklazyd, lek stosowany w leczeniu cukrzycy, oraz Memantynę, lek stosowany w leczeniu choroby Alzheimera. W drugim badaniu znaleziono kolejnych 10 inhibitorów. Wszystkie inhibitory znalezione w badaniach zostały już zatwierdzone do stosowania u ludzi, w związku z czym oczekuje się, że doprowadzą one do wyleczenia choroby.

Czytaj także:

- Największa bariera - niedostępność laboratorium, które mogłoby testować substancje bezpośrednio na koronawirusie - została usunięta. Teraz jesteśmy w stanie prowadzić lepsze badania i pracować w szybkim tempie - wskazał prof. Arkin.

Ostrzegł przy tym, że "ogólne poczucie w Izraelu i na całym świecie jest takie, że jeśli istnieją szczepionki, nie ma powodu, aby kontynuować pracę nad wirusem, ponieważ znaleźliśmy lekarstwo". - Niestety, jeśli polegamy tylko na jednym rozwiązaniu, możemy znaleźć się w sytuacji, w której pojawiają się nowe warianty, które mocno w nas uderzają - zaznaczył.

dz

Czytaj także

"Obserwujemy angielski eksperyment". Adam Dąbrowski o sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 20:30
- Koniec z limitami osób w teatrach i kinach, koniec z dystansem społecznym. W pubach już znowu tym arcybrytyjskim zwyczajem będzie można stać przy barze, a nie siedzieć grzecznie przy stoliku tak jak przez ostatnie półtora roku - mówił o zniesieniu lockdownu Adam Dąbrowski (korespondent PR w Londynie). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Weszliśmy w czwartą falę". Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem we Francji

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 00:16
- Francja weszła w czwartą falę epidemii COVID-19 – potwierdził w poniedziałek rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal, który wyjaśnił, że wiąże się to szybkim rozprzestrzenianie się wariantu koronawirusa Delta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje 2021. Poznaj wymagania sanitarne wyjazdów za granicę

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 09:11
Podróże po Europie wciąż łączą się z koniecznością przedstawiania zaświadczeń o odbyciu szczepienia przeciw COVID-19 lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Wszystkie kraje Unii Europejskiej uznają Unijny Certyfikat COVID, zestandaryzowany dokument potwierdzający szczepienie, nabycie odporności przez przejście infekcji lub wynik testu, co ułatwia podróże po kontynencie.
rozwiń zwiń