X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polscy dyplomaci oddali hołd ofiarom stalinowskich zbrodni w Irkucku

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 14:59
W Irkucku polscy dyplomaci złożyli kwiaty na grobach ofiar stalinowskich zbrodni. Delegacja, której przewodniczy ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski modliła się na cmentarzu - Piwowarycha, gdzie znajdują się groby ponad 20 tysięcy osób, w tym Polaków zgładzonych przez sowieckich oprawców w latach Wielkiego Terroru.
Piwowaricha Rowy Śmierci - miejsce masowych mordów dokonanych w latach 1937-1938 przez NKWD
Piwowaricha "Rowy Śmierci" - miejsce masowych mordów dokonanych w latach 1937-1938 przez NKWDFoto: twitter.com/PLinRussia

Posłuchaj
00:46 11198165_1.mp3 W Irkucku polscy dyplomaci oddali hołd ofiarom stalinowskich zbrodni. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
 
forum jezioro Bajkał 1200.jpg
"Ogromny wkład w badania naukowe". Na Syberii wspominano Polaków - badaczy Bajkału

Ambasador Krzysztof Krajewski składając kwiaty obok tablic z wyrytymi nazwiskami tysięcy osób zamordowanych przez NKWD podkreślił, że w tym miejscu spoczywają we wspólnych mogiłach osoby różnych narodowości, w tym Polacy, Rosjanie i Litwini. 

"Dziś niebo płacze"

- Symboliczne jest to, że dziś niebo płacze, bo łzy, jak ten deszcz same cisną się do oczu - mówił polski dyplomata. Polski ambasador przypomniał, że na cmentarzu - Piwowarycha pogrzebano 31 mieszkańców wsi Wierszyna, których stalinowscy oprawcy rozstrzelali w lutym 1938 r. Krzysztof Krajewski jutro, w drodze z obwodu irkuckiego do Buriacji złoży kwiaty na grobach polskich zesłańców, w tym kapłanów.

nt

Czytaj także

Ambasador RP w Rosji odwiedził Irkuck. Podczas wizyty spotkał się ze wspólnotą polonijną

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 16:50
Przebywający w Irkucku ambasador Polski Krzysztof Krajewski spotkał się z miejscową wspólnotą polonijną. Jak podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem szefowa organizacji Helena Szackich - irkucka autonomia kulturalna "Ogniwo" jest jedną z najstarszych w Rosji i w tym roku obchodzi swoje 31 urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski ambasador w Rosji z wizytą na Syberii. Dziś jedzie nad Bajkał

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 05:16
Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski odwiedzi dziś Muzeum Historii Bajkału w obwodzie irkuckim i odda hołd Polakom - badaczom Syberii. Wczoraj polski dyplomata spędził cały dzień wśród naszych rodaków we wsi Wierszyna. Dyplomata od środy przebywa w obwodzie irkuckim na Syberii, gdzie spotyka się z miejscowymi wspólnotami polonijnymi.
rozwiń zwiń