X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjski premier i minister finansów pod specjalnym nadzorem. Mieli kontakt z chorym na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 11:21
Brytyjski premier Boris Johnson i minister finansów Rishi Sunak dostali ostrzeżenia, że są zagrożeni zachorowaniem na koronawirusa, bo mieli kontakt z ministrem zdrowia, u którego wykryto obecność patogenu. Liczba zakażeń na Wyspach rośnie gwałtownie, głównie wariantem delta. Na rynku coraz częściej brakuje rąk do pracy. A jutro - mimo, że trzecia fala narasta - Anglia otworzy się całkowicie.
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson
Premier Wielkiej Brytanii Boris JohnsonFoto: shutterstock/MaridavFrederic Legrand - COMEO

Łańcuszek zaczął się od ministra zdrowia, Sajida Javida. - Na szczęście miałem dwie dawki szczepionki, moje objawy są bardzo łagodne  - mówił w filmie opublikowanym na Twitterze. Teraz ostrzeżenie dostali kolejni politycy.

warszawa ulica ludzie bez masek shutterstock_1986503513 1200.jpg
Prof. Parczewski: fale zakażeń w innych krajach ewidentnie przebiegają wśród niezaszczepionych

Liczba zakażeń, zwłaszcza wariantem delta, cały czas rośnie. I cały czas ktoś dostaje komunikat, że powinien się izolować. Producenci samochodów czy też właściciele hoteli i restauracji narzekają, bo brakuje im rąk do pracy. Spora część zatrudnionych wysyłana jest na kwarantannę. Zdarzyło się to też w londyńskim metrze. Wczoraj zamknięto na jakiś czas część linii Metropolitan.

Posłuchaj
00:53 borys11197991_1.mp3 Brytyjski premier i minister finansów dostali ostrzeżenie po kontakcie z zakażonym ministrem zdrowia. Korespondencja Adama Dąbrowskiego (IAR)

 

Politycy nie muszą się jednak odbywać kwarantanny w domu. Zarówno Boris Johnson jak i Rishi Sunak biorą udział w programie próbnym. Zamiast izolacji obejmuje ich obowiązek codziennego testowania. W domu pozostaje natomiast minister zdrowia.

Jutro Anglia zniesie jutro wszystkie obostrzenia. Rząd Borisa Johnsona przyznaje, że efektem dalszego otwarcia będzie więcej przypadków i siłą rzeczy więcej komunikatów o potrzebie izolacji.

covid koronawirus pap 1200 .jpg
Wielka Brytania: piąty dzień z rzędu z rekordem nowych zakażeń w III fali epidemii

Wielu ekspertów ostrzega, że rząd decyduje się na za duże ryzyko, a luzowanie obostrzeń trzeba odłożyć, choćby ze względu na ryzyko powstania nowych mutacji.

Rząd przekonuje, że można znosić zakazy i zastąpić je zaleceniami i osobistą odpowiedzialnością ludzi, bo dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć żelazny dotąd związek między zakażeniami a hospitalizacją i zgonami. Ponadto, jak argumentuje Boris Johnson, lato to najlepszy czas, by się otwierać, a błędem byłoby odkładanie tego na jesień, gdy ludzie częściej będą pod dachem, a dzieci wrócą do szkół.

Pozostałe kraje Królestwa otwierają się jednak ostrożniej.

fc

Czytaj także

Francja zaostrza restrykcje dot. koronawirusa. Główny Inspektor Sanitarny: Polska jest daleka od rozwiązań siłowych

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 22:00
- W Polsce nie przymuszamy do szczepień przeciw COVID-19, lecz zachęcamy poprzez rozmaite akcje czy to edukacyjne czy poprzez zabawę, czyli loterię - mówił w Polskim Radiu 24 Główny Inspektor Sanitarny, Krzysztof Saczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia nastolatków Moderną. Europejska Agencja Leków: decyzja w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 15:59
Europejska Agencja Leków pod koniec przyszłego tygodnia ogłosi decyzję w sprawie szczepionek przeciw koronawirusowi firmy Moderna dla młodzieży od 12 do 17 lat. 
rozwiń zwiń