X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy: infolinia dla obywateli polskich dotkniętych powodziami

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 13:00
Konsulat Generalny RP w niemieckiej Kolonii uruchomił infolinię dla polskich obywateli w związku z powodziami w zachodnich Niemczech.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Na numer +49 221 937 30237 mogą dzwonić osoby dotknięte skutkami ostatnich gwałtownych opadów i powodzi w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii-Północnej Westfalii, poszukujące pomocy.


germany mid-epa09346716 1200.jpg
Powódź w Niemczech. Ponad 100 ofiar śmiertelnych i 1300 zaginionych

W regionach dotkniętych powodzią zostały też uruchomione Centra Kryzysowe udzielające informacji w sprawie osób zaginiony lub poszukiwanych i udzielające informacji osobom potrzebującym natychmiastowej pomocy (Koblencja: 0 800 656 5651, Kolonia: 0 800 221 0001). Kontakt telefoniczny z centrami możliwy jest wyłącznie z terytorium Niemiec.

Liczba ofiar śmiertelnych burzy w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii według danych z piątkowego popołudnia przekroczyła 100. - Obawiamy się, że będzie ich więcej - powiedział w piątek rano rzecznik komendy policji w Koblencji.

Po ulewnych deszczach potoki w obu tych landach zamieniły się w rwące rzeki i wyrządziły szkody w wielu miejscowościach. Przerwy w dostawie prądu sparaliżowały całe regiony. Podniósł się poziom wód w Renie, Ruhrze, Mozeli i mniejszych rzekach.

Niektórzy mieszkańcy dotkniętych regionów mogli się ratować jedynie ucieczką na dachy swoich domów i musieli zostać przetransportowani w bezpieczne miejsce helikopterem.

Cały czas trwają akcje ratunkowe i poszukiwawcze. Około 1300 osób w powiecie Ahrweiler jest nadal uznawanych za zaginione. Władze mają nadzieję, że wkrótce zostanie przywrócony zasięg telefonów komórkowych i ludzie zostaną odnalezieni.

Niemiecka armia wysłała na tereny dotknięte kataklizmem około 900 żołnierzy, którzy mają udzielać wsparcia.

Nie wiadomo jeszcze, czy wśród ofiar są Polacy.

Szkody gospodarcze nie zostały jeszcze oszacowane. Ponieważ ucierpiał cały szereg dróg, mostów i linii kolejowych, zniszczeniu uległy liczne domy i zakłady rzemieślnicze, straty materialne są ogromne. Dyrektor zarządzający Niemieckiego Związku Miast i Gmin Gerd Landsberg w wypowiedzi dla magazynu "Kommunal" stwierdził, że "w grę wchodzą miliardy euro".

fc

Czytaj także

Ewakuacja polskich dzieci uwięzionych przez powodzie w Belgii. Łodzie z żołnierzami są w drodze

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 10:40
Polskie dzieci, które są w miejscowości na wschodzie Belgii, zalanej przez powódź, za kilka godzin będą w Brukseli. Ewakuacja - jak poinformowało przedstawicielstwo Polski przy Unii - opóźnia się, bo łodzie z belgijskimi żołnierzami wysłane po dzieci musiały przeprowadzić jeszcze inną interwencję ratowania życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burze nad Polską. Straż pożarna interweniowała ponad 7 tys. razy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 08:35
Podczas ubiegłej doby strażacy przeprowadzili ponad 7 100 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnic w całym kraju. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Krzysztof Batorski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że najbardziej niespokojnie było w centrum i na południu kraju.
rozwiń zwiń