X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powódź w Niemczech. Ponad 100 ofiar śmiertelnych i 1300 zaginionych

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 13:00
Liczba ofiar śmiertelnych burzy w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) wzrosła w czwartek w południe do co najmniej 103, jak podała policja. W NRW zginęły co najmniej 43 osoby, a w Nadrenii-Palatynacie co najmniej 60. W sumie około 1300 osób uważa się za zaginione. 
Zniszczona miejscowość Schuld po zalaniu przez wody rzeki Ahr
Zniszczona miejscowość Schuld po zalaniu przez wody rzeki AhrFoto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Na zalanych terenach w niektórych rejonach nie działają telefony komórkowe, co utrudnia akcję ratunkową i uniemożliwia porozumiewanie się rodzin i poszukiwania zaginionych. Całkowicie zniszczone zostały drogi i szlaki komunikacyjne w tych dwóch landach.

Dziś rano runęły domy w miejscowości Erftstadt koło Kolonii. Ratownicy próbują pomóc mieszkańcom, którzy wrócili do swoich domostw mimo ostrzeżeń. Wiele osób pozostaje nadal w swoich zabudowaniach.

Belgia powódź PAP 2-1200.jpg
Rozpoczęła się ewakuacja polskich dzieci uwięzionych przez powodzie w Belgii

W nocy zerwana została tama Rurtalsperre koło granicy z Belgią, inna - Steinbachtalsperre - jest zagrożona. 

Dziś na nadzwyczajnym posiedzeniu zbiera się parlament Nadrenii Północnej Westfalii.

PAP burza 1200.jpg
Burze nad Polską. Straż pożarna interweniowała ponad 7 tys. razy

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział magazynowi "Spiegel", że rząd federalny przewiduje pomoc finansową dla poszkodowanych regionów tak szybko, jak to będzie możliwe. Powinna być zatwierdzona przez rząd w środę w przyszłym tygodniu.

Także kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła wczoraj, że pracuje nad zapewnieniem pomocy dla poszkodowanych wskutek powodzi na zachodzie kraju. Kanclerz uznała powódź za katastrofę.

fc

Czytaj także

Rzecznik Wód Polskich: ekstremalne zjawiska w pogodzie mogą się nasilać

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 11:39
- W ostatnim czasie nasilają się zjawiska ekstremalne w pogodzie. Z jednej strony nawałnice, gwałtowne burze i obfite deszcze, a z drugiej upały, susze i niedobory wody - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik prasowy Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co najmniej 8 osób nie żyje po powodziach w Belgii

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 20:40
Co najmniej osiem osób zginęło w powodziach, które nawiedziły Belgię. Najbardziej dotknięta jest południowa i wschodnia część kraju - francuskojęzyczna Walonia.
rozwiń zwiń