X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Angela Merkel w Białym Domu. Wśród tematów relacje z Chinami i Rosją oraz COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 22:36
Spotkania przywódców Niemiec i USA mają podkreślić przywrócenie dobrych stosunków pomiędzy oboma krajami. Joe Biden i Angela Merkel mają rozmawiać o Nord Stream 2, relacjach z Chinami i Rosją, walce ze zmianami klimatu i pandemii koronawirusa.
Prezydent USA Joe Biden i kanclerz Niemiec Angela Merkel w Gabinecie Owalnym w Białym Domu
Prezydent USA Joe Biden i kanclerz Niemiec Angela Merkel w Gabinecie Owalnym w Białym DomuFoto: PAP/EPA/Doug Mills / POOL

Po przywódcach Japonii, Korei Południowej, Izraela i Afganistanu - Angela Merkel jest piątym zagranicznym politykiem i pierwszym przywódcą europejskim składającym wizytę w Białym Domu.

Posłuchaj
01:00 11194370_1.mp3 Spotkanie Angeli Merkel z Joe Bidenem. Z Białego Domu relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Śniadanie z Kamalą Harris

Kanclerz Niemiec rozpoczęła dzień od roboczego śniadania z wiceprezydent Kamalą Harris w jej rezydencji na terenie Obserwatorium Astronomicznym Marynarki Wojennej USA. Następnie spotkała się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w USA oraz odebrała honorowy doktorat Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

EPA Angela Merkel 1200.jpg
Angela Merkel w Białym Domu. Nord Stream 2 wśród tematów rozmów

Wizyta w Białym Domu

Spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem rozpoczęło się po 20.00 czasu polskiego w Białym Domu. Wizyta ma na celu przywrócenie dobrych relacji USA z Niemcami po okresie napięć i konfliktów z administracją Donalda Trumpa.

Podczas krótkich wypowiedzi w Gabinecie Owalnym Merkel i Biden mówili o chęci pogłębienia relacji pomiędzy oboma krajami. Po spotkaniu z amerykańskim prezydentem i rozmowami delegacji obu krajów Merkel i Biden wystąpią na wspólnej konferencji prasowej.

Czytaj także:

Wizytę w Białym Domu zakończy kolacja wydana przez amerykańską parę prezydencką na cześć Angeli Merkel i jej męża, profesora Joachima Sauera.

Wizyta Angeli Merkel w Białym Domu będzie mieć pożegnalny charakter, ponieważ we wrześniu Kanclerz Niemiec odchodzi ze stanowiska.

bf

Czytaj także

Niemieckie media: Waszyngton zrezygnuje z sankcji wobec Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 18:27
Prezydent USA Joe Biden nie nałoży sankcji na spółkę Nord Stream 2 - donosi między innymi "Der Spiegel". Niemiecki tygodnik powołuje sie na amerykańskie źródła, według których Biały Dom nie chce zaostrzać konfliktu z Berlinem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Kohut o rezygnacji USA z sankcji na Nord Stream 2: Biden stawia na współpracę z Niemcami

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 18:08
- To była decyzja pragmatyczna, podyktowana pewnymi realiami polityki międzynarodowej, a także pewną hierarchią priorytetów, które sobie Biden postawił, to trzeba powiedzieć jasno. Prezydent Stanów Zjednoczonych stawia w tej chwili na mocną współpracę z Niemcami na odcinku transatlantyckim - mówił w Polskim Radiu 24 amerykanista Andrzej Kohut, komentując rezygnację USA z sankcji na Nord Stream 2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemieckie media: Putin wykorzystuje Nord Stream 2 do "wychowywania" Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 16:43
"Kontrowersyjny rurociąg Nord Stream 2 będzie odgrywał ważną rolę w europejskiej podróży prezydenta USA Joe Bidena. Przede wszystkim rząd niemiecki musi wyjaśnić, jaki jest jego stosunek do Rosji" - pisze niemiecki dziennik "Handelsblatt", wskazując, że NS2 jest "narzędziem wychowawczym" Rosji wobec Ukrainy.
rozwiń zwiń