X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Coraz wyższa inflacja w USA. Fed sygnalizuje zaostrzenie polityki monetarnej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 01:47
Szef banku centralnego Stanów Zjednoczonych Jerome Powell przyznał, że w najbliższych miesiącach nadal spodziewane są wysokie notowania inflacji w tym kraju, ale potem tempo wzrostu cen powinno zwolnić. Trzeci miesiąc z rzędu wysokich wskaźników inflacji powoduje, że Federal Reserve (Fed) rozważa i sygnalizuje możliwość zaostrzenia polityki monetarnej.
Zaostrzenie polityki monetarnej Fed może spowodować wzrost ceny dolara
Zaostrzenie polityki monetarnej Fed może spowodować wzrost ceny dolaraFoto: Svetlana Lukienko/ Shutterstock

Jerome Powell przedstawił w Kongresie półroczny raport dotyczący polityki monetarnej. Podano, że inflacja CPI (cen towarów i usług konsumpcyjnych) w czerwcu wyniosła 5,4 procent rok do roku. Odczyt ten ponownie zaskoczył ekonomistów.

Janet Yellen free 1200.jpg
Janet Yellen nowym ministrem finansów w gabinecie Joe Bidena

00:49 inflacja usa - spec .mp3 Szef banku centralnego Stanów Zjednoczonych Jerome Powell przyznał, że w najbliższych miesiącach nadal spodziewane są wysokie notowania inflacji w tym kraju - relacja Macieja Rusińskiego (IAR)

Inflacja w USA rośnie od początku roku. W maju osiągnęła 5 procent, w kwietniu- 4,2 procent rok do roku. W marcu było to 2,6 procent, a w lutym- 1,7 procent.

Obawy o politykę FED

Te wyniku ożywiły debatę na temat zaostrzenia przez amerykański bank centralny polityki monetarnej i pojawiły się obawy o przyspieszenie takich decyzji. Dlatego też indeksy giełdowe po odczycie czerwcowej inflacji wykazały spadki.

Najbliższe posiedzenie dyrektorów amerykańskiego banku centralnego obędzie się w środę 28 lipca. 

Czytaj także: 

Oświadczenia rady Federal Reserve obecnie prognozują pierwsze podniesienie referencyjnych stóp procentowych w 2023 roku. Inną metodą zaostrzania polityki monetarnej będzie redukowanie wykupu obligacji na rynku wtórnym przez bank centralny, które Jerome Powell zapowiada na drugą połowę tego roku.


mbl

Czytaj także

Od barteru do walut wirtualnych. Historia pieniądza w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 15:37
Pieniądze są cenne tylko dlatego, że każdy wie, iż będą akceptowane jako forma płatności. Jednak na przestrzeni dziejów zarówno sposób użycia, jak i forma pieniądza ewoluowały. Przypominamy historię jego zmian w drodze do walut wirtualnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmienność kursów kryptowalut to wyzwanie dla inwestorów. Na razie nie ma na to sposobu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 21:00
Popularne kryptowaluty, takie jak bitcoin i ethereum, straciły ponad połowę swojej wartości w niestabilnym handlu w ciągu ostatniego miesiąca. Inwestor, który kupił bitcoina w połowie kwietnia (około 65 000 USD) i sprzedał go kilka dni później (blisko 30 000 USD), stracił 54% wartości swojego portfela. Inwestorzy zadają sobie pytanie, czy tak mają wyglądać waluty przyszłości...
rozwiń zwiń