X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powrót święta Polonii za Oceanem. Parada Pułaskiego przejdzie przez Nowy Jork

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 00:45
Władze Nowego Jorku zgodziły się na zorganizowanie tegorocznej Parady Pułaskiego po przerwie związanej z pandemią. Pierwszy wniosek komitetu organizacyjnego złożony w marcu w tej sprawie był odrzucony. Powtórny - uzyskał wczoraj pozwolenie na zorganizowanie parady 3 października.
Uczestnicy Parady Pułaskiego w Nowym Jorku - zdjecie ilustracyjne
Uczestnicy Parady Pułaskiego w Nowym Jorku - zdjecie ilustracyjneFoto: Ryan Rahman/ Shutterstock

Parada na Piątej Alei Nowego Jorku tradycyjnie jest największym polskim wydarzeniem na wschodnim wybrzeżu. Informację o pozytywnej decyzji miasta przekazał Komitet Główny parady, a także Konsulat RP.

1200.jpg
Polonia przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City uczciła pamięć ofiar sowieckiej zbrodni

Zgodnie z tradycją, wielotysięczna polska parada gromadzi reprezentacje okolicznych miast, organizacji, uczestniczą w niej przedstawiciele władz miasta i politycy.

Posłuchaj
00:41 parada - spec .mp3 Władze Nowego Jorku zgodziły się na zorganizowanie tegorocznej Parady Pułaskiego po przerwie związanej z pandemią - relacja Macieja Rusińskiego (IAR)

Organizatorzy Parady Pułaskiego zobowiązali się do przestrzegania obecnych i ewentualnie nowych ograniczeń sanitarnych. Przyjęli też do wiadomości, że istnieje, choć niewielkie, ryzyko odwołania pozwolenia. Mimo, że stan i miasto Nowy Jork zniosły w ubiegłym miesiącu niemal wszystkie pandemiczne obostrzenia, narastają obawy wobec przyrostu zakażeń tak zwanym wariantem Delta koronawirusa.

Czytaj także: 

Motywem tegorocznej parady ma być setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.PulaskiParade.org.


mblCzytaj także

Kazimierz Pułaski. Żył krótko, ale kochał mocno

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 05:35
Na ołtarzu wolności dwu narodów złożył dwie ofiary – swój majątek i swoje życie. 11 października 1779 roku zmarł Kazimierz Pułaski, jeden z dowódców konfederacji barskiej, bohater walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. ambasador USA w Polsce: najlepiej byłoby, gdyby NS2 nie istniał, dobrym pomysłem jest jego zawieszenie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 20:00
- Putin obawia się demokracji w Rosji i wokół Rosji, także na Białorusi. Gdyby demokracja zwyciężyła, gdyby i Ukraina, i Białoruś stały się państwami demokratycznymi, byłoby to zagrożenie dla putinizmu. Z tego powodu Putin odczuwa ogromny strach przed demokracją na Ukrainie i na Białorusi- powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Daniel Fried, b. ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dodał, że problem Nord Stream 2 trzeba postrzegać w kontekście walki o demokrację i wartości Zachodu.
rozwiń zwiń