X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zdobyć przyszłość". W Paryżu obchody święta narodowego 14 lipca

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:52
W Paryżu odbyły się obchody narodowego święta 14 lipca, upamiętniającego wybuch francuskiej rewolucji w 1789 roku. Na Polach Elizejskich zorganizowano tradycyjną paradę wojskową. Wydarzenie odbywało się w zaostrzonym reżimie sanitarnym z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.
Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas dorocznej parady wojskowej na Polach Elizejskich w Paryżu
Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas dorocznej parady wojskowej na Polach Elizejskich w ParyżuFoto: PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

Paryskie uroczystości rozpoczęły się od przeglądu wojsk przez prezydenta Republiki i przelotu francuskich sił powietrznych nad Łukiem Triumfalnym. Defiladę na Polach Elizejskich otworzyła europejska jednostka "Takuba" walcząca z dżihadystami w Sahelu. W paradzie uczestniczyły oddziały sił lądowych i marynarki, legia cudzoziemska, a także oddziały żandarmerii, policji i strażaków. Francuskie siły zbrojne zaprezentowały nowy sprzęt wojskowy, m.in. pojazdy pancerne "Griffon" i nowoczesne samoloty zwiadowcze ALSR.

Posłuchaj
00:57 11191497_1.mp3 Obchody święta narodowego w Paryżu. Relacja Stefana Foltzera (IAR)
 
forumUrszula Pasławska 1200.jpg
"Opowiedziałabym się za takimi przepisami". Urszula Pasławska o obostrzeniach wprowadzonych we Francji

"Zdobyć przyszłość"

- Narodowe święto odbywa się pod hasłem "zdobyć przyszłość". Chciałbym, żebyśmy wyznaczyli sobie trzy cele, aby podjąć się tego zadania: zaufanie, odbudowa i potęga - mówił we wczorajszym przemówieniu do wojskowych prezydent Francji.

Obchody w Paryżu odbywały się podczas kolejnej fali pandemii. Na Polach Elizejskich ograniczono liczbę widzów do 10 tysięcy. Wszyscy uczestnicy musieli posiadać tzw. paszport covidowy. Podobne restrykcje będą dotyczyły widzów wieczornego koncertu i pokazów fajerwerków pod wieżą Eiffla, które zakończą paryskie uroczystości.

nt

Czytaj także

Bastylia. Znienawidzony symbol absolutyzmu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 05:40
Zbudowana przez Karola V twierdza zyskała międzynarodową sławę w czasie Rewolucji Francuskiej. Zdobycie Bastylii 14 lipca 1789 roku przez lud Paryża stało się jednym z symboli rewolucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski o sytuacji pandemicznej w Europie: nie można wykluczyć obowiązku szczepień

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 11:41
Prezydent Francji ogłosił, że od połowy sierpnia szczepienia będą obowiązkowe dla pracowników służby zdrowia, zaś od przyszłego tygodnia dostęp do przestrzeni publicznej dla osób bez paszportu covidowego będzie ograniczony.
rozwiń zwiń